Francja. Milik zadebiutuje w sobotę?

Piłkarz reprezentacji Polski i SSC Napoli Arkadiusz Milik przechodzi do Olympique Marsylia – poinformowano oficjalnie w czwartkowy wieczór. Oba kluby osiągnęły porozumienie w sprawie wypożyczenia napastnika na 18 miesięcy z opcją wykupienia.


Niespełna 27-letni Milik, 56-krotny reprezentant Polski, występował w Napoli od sierpnia 2016 roku. W ostatnich miesiącach był jednak odsunięty od pierwszego zespołu po konflikcie z władzami klubu.

O jego transferze mówiono już od dłuższego czasu, wymieniano m.in. Juventus Turyn i Romę. Ostatecznie jednak zawodnik trafił do francuskiej ekstraklasy. Po okresie półtorarocznego wypożyczenia Milik na zostać wykupiony przez Olympique.

Po długich negocjacjach oba kluby zgodziły się na kwotę całego transferu w wysokości 8 milionów euro plus cztery miliony jako tzw. bonusy, o czym pisaliśmy już w „Sporcie”.

Fot. twitter.com/arekmilik9/

Polski piłkarz będzie mógł zadebiutować w barwach zespołu z Marsylii już w sobotnim meczu ligowym na wyjeździe z AS Monaco.

Mimo braku gry w ostatnich miesiącach w klubie Milik regularnie występował w reprezentacji Polski, w której jest ważnym ogniwem. W kadrze narodowej strzelił dotychczas 15 bramek. Był m.in. jedną z wyróżniających się postaci w mistrzostwach Europy 2016 we Francji, gdzie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału.

Przed transferem do Napoli w 2016 roku Milik występował w Ajaksie Amsterdam (początkowo na wypożyczeniu), a wcześniej – patrząc od początku kariery – w Rozwoju Katowice, Górniku Zabrze, Bayerze Leverkusen i Augsburgu.

Olympique Marsylia, po udanej jesieni, ostatnio zanotował serię gorszych występów – 4 porażki w siedmiu meczach, tylko jedna wygrana. W efekcie drużyna spadła na 6. miejsce w tabeli Ligue 1 (32 pkt), ze stratą 10 pkt do lidera PSG i wicelidera Lille.

Fot. twitter.com/OM_English

Komentarze