Górnik Zabrze z najgorszą serią od lat

Górnik na zwycięstwo w ligowych rozgrywkach czeka od 25 sierpnia, kiedy to na swoim stadionie pokonał 3:0 Koronę. Od tego czasu drużyna prowadzona przez Marcina Brosza zaliczyła siedem remisów i trzy porażki. I choć w wielu meczach gra górniczej jedenastki nie wygląda najgorzej, to jednak zawsze czegoś zabraknie, jak choćby w ostatnim meczu z Wisłą Płock u siebie, który skończył się wynikiem 2:2. Nie musiało tak być, gdyby piłka uderzana w ostatniej minucie głową przez Mateusza Matrasa nie wylądowała na słupku, tylko w siatce. Zabrakło ledwie kilku centymetrów…

Tak złą serię, składającą się z dziesięciu kolejnych gier bez wygranej, „górnicy” zanotowali też wiosną 2016 roku. Kilka miesięcy wcześniej, tuż przed świętami pokonali w Lubinie Zagłębie 4:2.

Rozgrywki w nowym roku zaczęli od porażki z Cracovią 0:3, no i zaczęło się… Słaba czy bardzo słaba gra i kolejne przegrane mecze. Złą passę udało się wtedy przełamać dopiero w połowie kwietnie, już po podziale na grupy, kiedy to na swoim terenie udało się pokonać, po samobójczym trafieniu Adama Mójty Podbeskidzie. Niewiele to dało, oba zespoły na koniec sezonu spadł z ekstraklasy.

Teraz Górnik nie gra tak źle, jak wtedy, ale samymi remisami, choćby i wartościowymi, jak w Szczecinie, Krakowie czy Gdańsku, niewiele da się zdziałać. Trzeba w końcu zacząć wygrywać, najlepiej już od piątkowego starcia z „miedziowymi”…