Górnik znowu zwycięski!

Spotkanie rozpoczęło się dla zabrzan świetnie. Fatalne wprowadzenie piłki do gry od swojej bramki zakończyło się dla „Miedziowych” tragicznie. Adam Matuszczyk w juniorskich sposób stracił piłkę na rzecz Marcina Urynowicza, który w sytuacji sam na sam zachował się jak rutyniarz i w drugim kolejnym spotkaniu zdobył kolejnego gola. Było to w 7 minucie.
Do przerwy udało się jeszcze trafić Damianowi Kądziorowi. Skrzydłowy Górnika otrzymał świetne podanie od Daniela Smugi i strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Dominika Hładuna. W drugiej połowę przewagę mieli lubinianie, w poprzeczkę bramki dobrze prezentującego się Tomasza Loski trafił Filip Starzyński, ale gola miejscowym nie udało się zdobyć i Górnik wygrał 2:0. Dzięki temu zwycięstwu zabrzanie, z 56 punktami na koncie, są już na czwartym miejscu w tabeli ekstraklasy.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 0:2 (0:2)
0:1 Urynowicz, 7 min
0:2 Kądzior, 34 min

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić – 18. Jakub Mareš (74, 9. Arkadiusz Woźniak), 25. Adam Matuszczyk (70, 24. Jakub Tosik), 16. Paweł Żyra, 19. Filip Jagiełło, 89. Patryk Tuszyński (46, 77. Łukasz Moneta) – 18. Filip Starzyński.

Górnik: 1. Tomasz Loska – 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 55. Paweł Bochniewicz, 32. Adrian Gryszkiewicz – 9. Damian Kądzior (82, 11. Daniel Liszka), 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 20. Marcin Urynowicz (70, 18. Wojciech Hajda), 7. Rafał Kurzawa – 97. Daniel Smuga (61, 17. Igor Angulo).

żółte kartki: Guldan, Tosik – Gryszkiewicz.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 6125.