Jastrzębski Węgiel wygrywa w Rzeszowie

Mistrz Polski bez większych kłopotów pokonał na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów.

Goście w pierwszym secie szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Resovia mimo trzech punktów straty zaczęła sukcesywnie je odrabiać i wyrównali do stanu 12:12, a nawet przy swoim serwisie wyszli na prowadzenie. Do końca seta sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie zwycięsko z pierwszej odsłony rywalizacji wyszli goście.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Padł on ponownie łupem Jastrzębskiego Węgla. Dopiero w trzeciej odsłonie goście potwierdzili swoją przewagę i wygrali go 18:25. Zwycięstwo nie było przypadkiem. Jastrzębski węgiel w Rzeszowie wygrywa od trzech lat i tradycja została podtrzymana w niedzielne popołudnie.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:23, 21:25, 18:25)

RESOVIA: Drzyzga, Deroo (9), Kochanowski (8), Muzaj (14), Cebulj (9), Kozamernik (4) oraz Zatorski (libero), Szerszeń (3), Krulicki, Tammemaa. Trener Alberto GIULIANI

JASTRZĘBSKI: Toniutti, Fornal (9), Wiśniewski (6), Boyer (18), Clevenot 16, Gładyr (8) oraz Popiwczak (libero), Hadrava, Tervaportti. Trener Andrea GARDINI.

Sędziowali: M. Twardowski (Radom) i P. Burkiewicz (Kraków). Widzów: 3700.

I: 7:10, 15:14, 19:20, 23:25
II: 9:10, 13:15, 20:18, 21:25
III: 7:10, 9:15, 14:20, 18:25