Jedenastka „Sportu” 6. kolejki ekstraklasy!

6. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Matusz PUTNOCKY – nota 7. Śląsk Wrocław (bramkarz)

W meczu z Cracovią w kluczowym momencie pomógł swojej drużynie, broniąc w samej końcówce piłkę po strzale Sergiu Hanci z jedenastu metrów. To już jego ósmy obroniony karny odkąd jest w ekstraklasie! Pod tym względem doświadczonego słowackiego bramkarza nikt nie przebija.

Filip MODELSKI – nota 8. Podbeskidzie Bielsko-Biała (obrońca)

W niedawnym meczu z Lechią wrócił na ekstraklasowe boiska po… 1800 dniach! W wygranym spotkaniu „górali” ze Stalą zdaniem „Sportu” zasłużył już na miano piłkarza meczu. Robił swoje w tyłach, do tego wspierał kolegów z przodu. Bardzo dobry mecz 28-letniego zawodnika.

Tomasz PETRASZEK – nota 8. Raków Częstochowa (obrońca)

Ma już stały abonament na miejsce w jedenastce „Sportu”. Co kolejka to jego osoba znajduje uznanie ekspertów i kibiców! Patrząc na boiskowe wydarzenia, to nie może być inaczej. Nie byłoby historycznego, bo pierwszego liderowania w ekstraklasie Rakowa, bez świetnego czeskiego obrońcy!

Wojciech GOLLA – nota 6. Śląsk Wrocław (obrońca)

Jasna postać ciekawego meczu we Wrocławiu. Mocny punkt Śląska w defensywie w ważnej wygranej z „Pasami”. Solidny występ okrasił golem na 2:0. Być może będzie jak w udanym dla niego sezonie 2017/18, kiedy w barwach NEC Nijmegen skończył sezon z sześcioma bramkami na koncie.

Patryk SZYSZ – nota 7. Zagłębie Lubin (pomocnik)

Jeden z „ojców” wygranej lubinian z Górnikiem. Walnie przyczynił się do tego, że zabrzanie przegrali i stracili pozycję lidera. Od pierwszej minuty starcia z „górnikami” aktywny, a do tego zdobył efektowną bramkę. Czego więcej chcieć?

Jakub MODER- nota 8 . Lech Poznań (pomocnik)

Bohater ostatnich godzin, który za rekordową kwotę 11 mln euro przenosi się do angielskiego Brighton. Pogrążył Piasta w Gliwicach. Bramka na 1:0, potem asysta. Gliwice mu zresztą leżą. Trafił przy Okrzei także w czerwcowym meczu.

David TIJANIĆ – nota 9. Raków Częstochowa (pomocnik)

Świetny występ przeciwko „nafciarzom”. Strzelał celnie, asystował. Słoweniec notuje kapitalne wejście w ten sezon, będąc jednym z najlepszych zawodników nowego lidera ekstraklasy. Teraz czeka na debiut w reprezentacji swojego kraju.

Sasa ŻIVEC – nota 7. Zagłębie Lubin (pomocnik)

Skrzydła to motor napędowy zespołu Zagłębia. Tak jest w czasach rządów Martina Szeveli, którego jednym z kluczowych zawodników jest wszędobylski Słoweniec. To po jego akcji lubinianie napoczęli Górnika w sobotę.

Marcin CEBULA – nota 9. Raków Częstochowa (napastnik)

Latem chciała go większość ekstraklasowych klubów. Wybrał Raków i na dziś chyba nie żałuje tej decyzji. Gra tam, gdzie najbardziej lubi czyli z przodu i świetnie się prezentuje, a korzysta na tym tylko zespół z Częstochowy.

Erik EXPOSITO – nota 8. Śląsk Wrocław (napastnik)

W starciu z „Pasami” w stu procentach wywiązał się z roli środkowego napastnika, dwa razy trafiając do siatki bronionej przez Karola Niemczyckiego. Piłkarz meczu Śląsk – Cracovia.

Kamil BILIŃSKI – nota 6. Podbeskidzie Bielsko-Biała (napastnik)

Statystyki za mecz ze Stalą Mielec nie przemawiają może za osobą napastnika Podbeskidzia w jedenastce kolejki „Sportu”, ale liczy się finalny efekt, a to właśnie po jego trafieniu bielszczanie – po kilku latach przerwy – mogą się cieszyć z wygranej w ekstraklasie. Sam piłkarz ma już zaś cztery trafienia na koncie. Brawo!


Fot. Lukasz Sobala / PressFocus