Zobacz
Do góry

Lodowisko w Bytomiu coraz bliżej

Budowane przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki lodowisko w Bytomiu może być gotowe pod koniec przyszłego roku. Zgodnie z planem obiekt miał być skończony pół roku później.


 

– Wiele zależy od warunków atmosferycznych. Sroga zima utrudniłaby nam prace. Na razie wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Za miesiąc stawiana będzie konstrukcja dachu, by przed końcem roku wpuścić na lodowisko grupy młodzieżowe – wyjaśnił Zbigniew Boczkowski, prezes zarządu firmy Concret, współwykonawcy inwestycji.

Lodowisko będzie kosztowało 40 mln złotych, 15 mln wyniesie ministerialne wsparcie. Widownia pomieści 1400 osób, w budynku znajdzie się m.in. 11 szatni i kawiarnia.

Fot. Archiwum Wykonawcy – Grupa Meritum/Concret

– Mamy zabezpieczone pieniądze w budżecie miasta. To dla nas naprawdę bardzo ważna inwestycja i widać efekty. Lodowisko będzie na miarę obecnych czasów. Oby tylko pogoda sprzyjała – dodał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Podkreślił, że obiekt będzie służył nie tylko hokeistom, ale przede wszystkim mieszańcom miasta, jako miejsce rekreacji. Można też będzie organizować tam imprezy komercyjne niezwiązane z lodem, na przykład koncerty.

Radości z powstawania nowej lodowej areny nie krył prezes PZHL Mirosław Minkina. – Mamy totalny deficyt lodowisk w kraju. Pod względem infrastruktury przypomina to stan piłki nożnej przed powstaniem stadionu Korony Kielce. Mam wielką nadzieję, że w budowie nowoczesnych, funkcjonalnych lodowisk też nastąpi przełamanie – stwierdził.

Dotychczasowe lodowisko, zwane „Stodołą”, nie miało w ogóle miejsc siedzących. Powstało w 1966 roku jako obiekt treningowy. Właściwa arena hokejowa miała stanąć obok, jednak plan nie został zrealizowany.

Hokeiści Polonii z powodu problemów finansowych nie dokończyli ostatniego sezonu ekstraligi i się z nią pożegnali. Drużyna kobieca wywalczyła czwarte z kolei i ósme w historii mistrzostwo Polski.

Komentarze

Więcej w hokej

 • Hokej. Unia już w ogródku

  Hokeiści z Oświęcimia praktycznie mogą czuć się pewnymi finalistami turnieju o Puchar Polski, choć do pełni szczęścia brakuje im jeszcze „oczka”.

  Włodzimierz Sowiński14 listopada 2019
 • Naprzód Janów. Alarm (nie)odwołany?!

  Kwestia niedomówień i pewnie zaległości finansowych między spółką akcyjną Naprzód Janów i właścicielem (MOSiR-em) lodowiska „Jantor” została, przynajmniej częściowo, wyjaśniona.

  sow13 listopada 2019
 • Hokej. Błyskotliwy Kasperlik

  Lider przerwał imponującą serię „Szarotek”, a popisowa w jego wykonaniu była druga tercja.

  Bogdan Nather12 listopada 2019
 • Hokej. Valtonen zwolniony!

  Jestem w Ravensburgu z rodziną, synowie chodzą do szkoły i czujemy się wszyscy dobrze.

  Włodzimierz Sowiński12 listopada 2019
 • Bryk: Nie możemy rozpamiętywać porażek

  Trzy pytania do …Mateusza Bryka, obrońcy GKS-u Tychy.

  Włodzimierz Sowiński12 listopada 2019
 • Hokej. Fatalne pudła i kolejna porażka

  Polscy hokeiści po drugi z rzędu przegrywają 0:2 tym razem z Węgrami w ostatnim dniu turnieju EIHC o Puchar Niepodległości w...

  sow10 listopada 2019
 • Turniej EIHC. Biało – czerwoni przegrali z Włochami

  Polscy hokeiści w drugim meczu turnieju Euro Ice Hockey Challenge o Puchar Niepodległości w Gdańsku przegrali z Włochami 0:2, tracąc drugiego...

  Włodzimierz Sowiński9 listopada 2019
 • Hokej. Tylko zwycięstwo cieszy…

  Aron Chmielewski przed własną publicznością był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem i zasłużenie otrzymał wyróżnienie.

  Włodzimierz Sowiński8 listopada 2019
 • Hokej. Początek wędrówki

  Biało-czerwoni dzisiaj meczem z Japonią sezon międzynarodowy, z kolei jego ukoronowaniem będą mistrzostwa świata w katowickim „Spodku”.

  Włodzimierz Sowiński8 listopada 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com