Największe z wielkich. Wspólna konferencja. Medalowy kwartet

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Największe z wielkich

Wielkie Derby pomiędzy Górnikiem a Ruchem
Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus

Nie jest żadną tajemnicą, że na piątkowe spotkanie czekają na Górnym Śląsku wszyscy. Od Bielska, przez Rybnik, GOP-owskie centrum, po Tarnowskie Góry, ale też Opole. Nawet jeśli się z tym specjalnie nie afiszują, nie organizują fan klubów i nie chodzą w barwach, kibice zarówno Górnika Zabrze, jak i Ruchu Chorzów są zapewne w każdym mieście górnośląskim i… nie tylko. Nie jest problemem przecież trafić na fana jednych czy drugich w Jaworznie czy Zawierciu. Więcej w „Sporcie”

Wspólna konferencja

Wspólna konferencja przed Wielkimi Derbami Śląska
Fot. facebook.com/GornikZabrzeSA

Brawa dla Górnika i Ruchu za zorganizowanie wspólnej konferencji prasowej przed piątkowym starciem! Wielkie Derby Górnego Śląska wracają do ekstraklasy po długich siedmiu latach oczekiwania. W tym czasie piłkarze „Niebieskich” niestety pałętali się po niższych klasach rozgrywkowych. Teraz na szczęście Ruch jest na swoim miejscu w ekstraklasie. Więcej w „Sporcie”


Medalowy kwartet

Polska – Słowenia o finał
Aleksander Śliwka w kluczowych momentach imponował spokojem i skutecznością. Fot. CEV

Polska – Słowenia i Włochy – Francja to półfinałowe pary mistrzostw Europy, czyli nic nowego. Takiego zestawienia spodziewała się większość ekspertów. W ćwierćfinałach najbliżej sprawienia sensacji była Holandia. Z mistrzami świata i Europy, Włochami, przegrała dopiero po tie-breaku. Teraz wszystkie ekipy przeniosły się do Rzymu, gdzie rozegrane zostaną decydujące spotkania. Biało-czerwoni ze Słowenią potykali się w ME cztery razy. Dwukrotnie miało to miejsce w ME 2015 w Warnie. Wtedy wygrali w grupie 3:1, ale w ćwierćfinale górą byli rywale (3:2). Dwa lata później Słoweńcy zwyciężyli 3:0 i zakończyli udział Polaków na rundzie barażowej. Natomiast w 2019 i 2021 r. dwukrotnie wygrywali w półfinale, za każdym razem 3:1. Czas więc na wyrównanie rachunków… W drugim półfinale Francja, mistrz olimpijski z Tokio, zmierzy się z aktualnymi mistrzami świata i Europy, Włochami, za którymi przemawia atut własnego boiska. Więcej w „Sporcie”.


Jeszcze w czwartkowym wydaniu „Sportu”:

  • Od kilku dni w Bielsku-Białej przebywają inwestorzy z Portugalii, którzy finalizują kupno akcji Podbeskidzia od Edwarda Łukosza. Nowy współwłaściciel zainteresowany jest także odkupieniem pakietu akcji od samoządu. Prezydent miasta zlecił ich wycenę.
  • Wyścig z czasem. Trenerowi Pogoni Szczecin Jensowi Gustafssonowi sen z powiek spędzają kontuzje kilku zawodników
  • Egzotyczny nabytek. Miedź Legnica na rok zakontraktowała napastnika z Gwinei Równikowej, Ibana Salvadora
  • Po tygodniu, który w Opolu upłynął pod znakiem zajęć regeneracyjnych i leczenia urazów, wszystko od poniedziałku wróciło do rytmu typowego w piłkarskim sezonie
  • Przygotowująca się pod wodzą Marcina Włodarskiego do udziału w mistrzostwach świata reprezentacja Polski do lat 17 kilka ostatnich dni spędziła w Chorwacji
  • Wygrana bez selekcjonera. Niemcy zwolnili Hansiego Flicka i… w dobrym stylu pokonali silnego rywala
  • Rekord frekwencji to może zapowiedź udanego sezonu dla sosnowieckiej drużyny

Fot. Marcin Bulanda / PressFocus