NBC IT Outsourcing zmienia się w Scalo. The Software Partner

Z początkiem roku jeden z kluczowych dostawców outsourcingu IT w Polsce, NBC IT Outsourcing, zmienia się w Scalo. The Software Partner. Decyzja o zmianie marki jest częścią nowej strategii rozwoju firmy oraz poszerzenia zakresu oferowanych usług.

NBC IT Outsourcing wystartowało w 2007 roku. W ciągu 13 lat firma zyskała silną pozycję na rynku ICT, specjalizując się w outsourcingu specjalistów IT dla sektora finansowego, mediowego oraz globalnych korporacji obecnych w kraju. W tym czasie udało się jej też urosnąć do rozmiarów organizacji liczącej prawie pół tysiąca osób, posiadającej biura w głównych miastach Polski.

W ostatnich latach firma rozpoczęła projekt głębokiej transformacji, której celem była rozbudowa spectrum usług oraz zwiększenie wartości biznesowej dostarczanej klientom. „Podjęliśmy decyzję o poszerzeniu oferty i wdrożeniu nowych modeli współpracy, aby lepiej dopasować je do realnych potrzeb klientów. Zoptymalizowaliśmy m.in. procesy operacyjne oraz stworzyliśmy wewnętrzne działy R&D, Center of Excellence. Dziś, oprócz outsourcingu specjalistów, budujemy dedykowane zespoły scrumowe, a także realizujemy całościowe projekty software’owe. Jednocześnie nie ograniczamy się już tylko do rynku polskiego. W ostatnich 2 latach nawiązaliśmy współpracę z klientami z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Skandynawii. Silna ekspansja zagraniczna i dalsze wzmacnianie obecności w kraju, a zrazem rozwój strategicznych kompetencji technologicznych i realizacja projektów to nasze główne cele na najbliższe lata” – mówi Krzysztof Wiśniewski, prezes zarządu firmy.

Domknięciem procesu zmian w firmie jest także zmiana marki. Nowa nazwa – Scalo. The Software Partner – to konsekwencja nowego pozycjonowania rynkowego oraz podkreślenie procesu zmian, które zaszły w firmie. „Nazwa naszej marki powstała na bazie angielskiego wyrażenia >>to scale up<<. Jako partner software’owy pomagamy naszym klientom w szybkim skalowaniu ich wzrostu biznesowego właśnie za pomocą technologii oraz różnych modeli współpracy. Tę ideę oddaje nasz nowy brand” – dodaje Krzysztof Wiśniewski.

W ramach wewnętrznego procesu rebrandingu stworzona została zupełnie nowa identyfikacja marki oraz komunikacja, prezentująca nowe aspiracje firmy. Wdrożona została także nowa domena i strona www.scalosoft.com.

Informacja o firmie:

Scalo. The Software Partner (dawniej NBC IT Outsourcing) – to polska firma IT specjalizująca się w budowaniu zespołów deweloperskich, realizacji projektów software’owych oraz dostarczaniu rozwiązań z zakresu systemów wbudowanych. Firma działa w Polsce i za granicą.

Więcej informacji: www.scalosoft.com

Źródło informacji: Scalo. The Software Partner


Fot. materiały prasowe