Oceny po meczu Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec

LUKASZ HROSZSZO 5

Można się zastanawiać, czy przy pierwszym golu mógł szybciej zareagować i wyjść do piłki dośrodkowanej przez Jimeneza. A tak poza tym, to Górnik był do bólu skuteczny.

GEORGIOS MYGAS 5

Zostanie zapamiętany chyba z niepotrzebnego faulu, który skutkował anulowaniem gola na 2:2. Wcześniej nie był za bardzo widoczny, ale też nie popełniał kardynalnych błędów.

PIOTR POLCZAK 5

Solidny, ale nic poza to. Przy pierwszym golu, mógł lepiej „pokryć”, a przy pięknej bramce Angulo był najbliżej Baska i tylko przyglądał się trafieniu napastnika Górnika

MARTIN TOTH 5

Słaby początek, kilka niepewnych i niecelnych zagrań, ale później grał lepiej i mądrzej. Nie popisał się przy bramce na 1:0, piłka nie powinna tak łatwo „przejść” linię obrony Zagłębia.

PATRIK MRAZ 6

Naprawdę dobry mecz. Bardzo aktywny w I połowie. Oddał świetny strzał z rzutu wolnego, trafiając w poprzeczkę zabrzańskiej bramki. Gdyby piłka spadła kilka centymetrów niżej, Martin Chudy nie miałby szans.

TOMASZ NAWOTKA 7

Wskoczył do składu i nie zawiódł. Pokazywał się, nie popełnił wielu błędów, no i strzelił gola, który jednak nie został uznany, ale to nie jego wina. Ciekawa alternatywa w zespole Ivanauskasa.

MATEUSZ MOŻDŻEŃ 7

Możdżeń

Z każdą minutą wchodził na wyższe obroty i w drugiej połowie grał bardzo dobrze. Pokazywał się do gry, chętnie rozgrywał. No i ten strzał z rzutu wolnego. Świetnie pokręcona nad murem piłka i znów zabrakło centymetrów, bo piłka uderzyła w słupek.

LUKASZ GRESZSZAK 2

Zły początek, kilka fatalnych strat i potem już trudno było mu się odnaleźć w tym meczu. Dostrzegł to trener Zagłębia, który po pół godzinie gry zaserwował mu popularną „wędkę”. Nic przyjemnego, ale musi to wziąć na klatę.

SEBASTIAN MILEWSKI 5

Na tle Greszszaka wypadł o niebo lepiej, ale miał dobre i gorsze momenty. W II połowie kilka razy dobrze rozprowadził akcje sosnowiczan.

SZYMON PAWŁOWSKI 7

Szymon Pawłowski
Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Kapitan miał ogromną ochotę na gola i w trudnych momentach brał na siebie odpowiedzialność. Widać było, że chce pociągnąć zespół, ale… momentami przesadzał z indywidualnymi akcjami, bo kilka razy mógł lepiej dogrywać do kolegów.

ŻARKO UDOVICZIĆ 6

Cichy początek, ale gdy raz ruszył lewą stroną w I połowie, to od razu sam dodał sobie pewności i energii. Przytomne zachowanie przy golu na 1:1. W II połowie zabrakło sił.

OLAF NOWAK 3

Trudno wiele o nim napisać, bo nie był zbyt widoczny, mimo przewagi Zagłębia w drugiej części meczu.

VAMARA SANOGO 0

Na początku spotkaniu stoczył wiele pojedynków z obrońcami Górnika, zwłaszcza z Przemysławem Wiśniewskim. Brak wielu sytuacji i niekorzystny wynik mocno sfrustrowały napastnika, który idiotycznie zachował się szturchając Michała Koja.