Pniówek 74 Pawłowice. Dwie nowe twarze

Pniówek 74 Pawłowice „wyjął” z ROW-u 1964 Rybnik doświadczonego stopera, Piotra Pacholskiego.


W letnim okienku transferowym III-ligowy Pniówek 74 Pawłowice stracił już pięciu zawodników. Do chorzowskiego Ruchu odszedł Przemysław Szkatuła, Mateusz Pańkowski przeniósł się do Rekordu Bielsko-Biała, w zespole trenera Grzegorza Łukasika nie zobaczymy też pomocników Filipa Łukasika i Bartosza Żyłę oraz bramkarza Jakuba Wróbla, którym skończyło się wypożyczenie.

Nie znaczy to wcale, że działacze Pniówka siedzą z założonymi rękami. Nowym nabytkiem drużyny z Pawłowic jest doświadczony, 33-letni stoper Piotr Pacholski, który w dwóch poprzednich sezonach był zawodnikiem ROW-u 1964 Rybnik. Wcześniej popularny „Pachu” przez ponad 7 lat grał w GKS-ie 1962 Jastrzębie, z którym awansował z IV ligi na zaplecze ekstraklasy.

Z Polonii Bytom przyszedł do Pniówka 20-letni Leon Fulianty, który może zagrać na stoperze bądź na „6”. W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu grał w Sarmacji Będzin, a wiosną był zawodnikiem Polonii – w III lidze zagrał tylko w pięciu meczach, w tym pełne 90 minut z… Pniówkiem. – Tak jak w poprzednich latach, nasza kadra w rundzie jesiennej będzie liczyła 24 zawodników – zapewnia wiceprezes do spraw sportowych Pniówka, Rafał Wadas.

– Oprócz dwóch potwierdzonych już nowych obrońców, testujemy jeszcze kilku zawodników. Jednym z nich jest 20-letni stoper Piotr Jakubowski, który w poprzednim sezonie grał w III-ligowej Unii Janikowo, a wcześniej był zawodnikiem ROW-u Rybnik. Byliśmy też zainteresowani 18-letnim pomocnikiem ROW-u, Jakubem Pochciołem. Wspólnie z rodzicami zadecydował, że nie będzie zmieniał klubu, ponieważ jest w klasie maturalnej i nie zamierza tracić czasu na dojazdy.

W sobotę Pniówek rozegra trzeci mecz sparingowy tego lata, w dwóch wcześniejszych podopieczni trenera Łukasika bezbramkowo zremisowali z ROW-em 1964 Rybnik i Gwarkiem Tarnowskie Góry. Jutro ich przeciwnikiem będzie Rekord Bielsko-Biała, spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30 w Ustroniu.


Na zdjęciu: Doświadczony stoper Piotr Pacholski powinien być wzmocnieniem drużyny Pniówka.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus