Pogoń Szczecin. Egzamin z Wartą

W sobotę piłkarze Pogoni Szczecin zakończą zgrupowanie w Opalenicy.


Od 23 czerwca „portowcy” przebywają na zgrupowaniu w Opalenicy, które zakończą 3 lipca. Dzień wcześniej (piątek) o godzinie 16.00 rozegrają mecz kontrolny z poznańską Wartą. Nie wiadomo, czy zagrają w nim Igor Łasicki i Maciej Żurawski, który zmogły drobne kontuzje i z powodu których nie zagrali w sparingu ze słowackim MFK Rużomberok (0:1).

Decyzją piłkarzy i sztabu trenerskiego nowym kapitanem Pogoni został Damian Dąbrowski, który niedawno podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku. Jego zastępcą jest Benedikt Zech, a trzecim w kolejności do noszenia kapitańskiej opaski jest Sebastian Kowalczyk. W ubiegłym sezonie trio kapitanów stanowili Adam Frączczak, Kamil Drygas i Sebastian Kowalczyk.

– To miłe uczucie, ale warto na początek podkreślić, że to nie wiążę się tylko z tym, że wyprowadza się zespół na mecz i dobrze się wygląda na zdjęciach z opaską – powiedział Damian Dąbrowski.

– To duża odpowiedzialność i zdaję sobie z tego sprawę. To dla mnie kolejne doświadczenie i pozytywnie się na nie zapatruję. Mogę uważać, że jestem gotowy, ale wszystko zweryfikuje czas. Wtedy będzie można sobie na to odpowiedzieć. Moja kariera przebiegała tak, że miałem okazję nabyć trochę doświadczenia. Na swojej drodze spotykałem ludzi, od których mogłem się wiele nauczyć także pod tym kątem. Uważam, że potrafiłem wyciągnąć wiele dla siebie z ich zachowania.

Pierwszym rywalem „portowców” w sezonie 2021/2022 będzie wicemistrz Chorwacji, NK Osijek. Mecz w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji odbędzie się w czwartek, 22 lipca.

– Nie jest to przypadkowy przeciwnik – zapewnia „Dąbek”.

– Mają jakościowych piłkarzy w swoich szeregach. Mają też trenera, którego dobrze znamy i który pracował w solidnych klubach. W ostatnim sezonie do końca byli w grze o mistrzostwo. To pokazuje, że jest to silny rywal. My jednak znamy swoje atuty. Będziemy w stanie pokazać się z dobrej strony w tym dwumeczu. Nie stawiamy się na pewno na straconej pozycji.

Przed kilkoma dniami do ekipy Pogoni, przebywającej na zgrupowaniu w Opalenicy, dołączył klubowy dietetyk, Wojciech Zep. Przez ostatnie tygodnie Zep przebywał z reprezentacją Polski, którą wspierał swoją wiedzą i doświadczeniem.

Współpracę z „Dumą Pomorza” Wojciech Zep rozpoczął w marcu bieżącego roku, zastępując w tej roli Katarzynę Piotrowską. Wcześniej pracował między innymi w Lechu Poznań i Legii Warszawa, jest ponadto członkiem zespołu medycznego PZPN. Na początku dietetyk objął opieką zawodników Akademii Pogoni, ale latem zakres jego obowiązków został poszerzony o współpracę z pierwszym zespołem „portowców”.

Wojciech Zep przed 10. laty dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań na zaproszenie ówczesnego trener tej drużyny, Jose Mari Bakero. Po czterech latach przeniósł się do Legii Warszawa. Jest członkiem zespołu medycznego PZPN, odpowiedzialnym za standaryzację żywienia i suplementacji w reprezentacjach narodowych.


Na zdjęciu: Nowy kapitan Pogoni Damian Dąbrowski (z lewej) zdaje sobie sprawę, że z wicemistrzem Chorwacji to nie będą przelewki.

Fot. Szymon Górski/PressFocus

Komentarze