Postrzelali „górale”

Przed kontrolnym starciem w Dankowicach trenerzy Podbeskidzia Bielsko-Białą i Pniówka Pawłowice Śląskie umówili się na rozegranie meczu w systemie 3×30 minut.

Tercje kojarzone są z hokejem na lodzie i wynik końcowy spotkania również mógł kojarzyć się z tą właśnie dyscypliną sportu. Zdecydowanie częściej niż w piłce nożnej padają na lodowych taflach takie właśnie rozstrzygnięcia, jakie w środę wydarzyło się w starciu pierwszoligowca z trzecioligowcem.

„Górale” od pierwszych minut przystąpili do ataku i z ogromną łatwością zdobywali kolejne bramki. Już po kwadransie gry prowadzili 4:0. Warto podkreślić, że asystę przy drugim golu zaliczył Michał Willmann, który do tej pory występował co najwyżej w czwartoligowych rezerwach Podbeskidzia. Młody zawodnik odważnie przedarł się w pole karne i wyłożył piłkę Goku Romanowi, który dopełnił formalności. Ładną bramkę, trafiając zza pola karnego, zdobył Emre Celtik, a Roman popisał się kapitalną asystą do Titasa Milasziusa, który ustalił wynik pierwszej tercji na 5:0.

W trakcie kolejnych przerw grze sporo było zmian w zespole Podbeskidzia. Kacper Wełniak, zdobywając gola na 6:0, stał się pierwszym i jedynym – jak się później okazało – zawodnikiem w tym spotkaniu, który ustrzelił dublet. Łącznie zatem do siatki Pniówka trafiło aż ośmiu zawodników Podbeskidzia, a jednym z nim był testowany od dłuższego czasu przez sztab szkoleniowy zespołu Mirosława Smyły Kameruńczyk Lionel Abate. W końcówce spotkania na listę strzelców wpisał nie kto inny, tylko Kamil Biliński, który wykorzystał podanie Krzysztofa Drzazgi i ustalił wynik spotkania. Bielszczanie na tle niżej notowanego rywala zaprezentowali bardzo dobrą skuteczność. Ostatni mecz kontrolny tego lata rozegra drużyna Mirosława Smyły w najbliższą sobotę. W próbie generalnej przed ligą „górale” zmierzą się z Wisła Kraków.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pniówek Pawłowice Śląskie 9:0 (5:0, 2:0, 2:0)

1:0 – Lipp (7), 2:0 – Roman (10), 3:0 – Wełniak (14), 4:0 – Celtik (15), 5:0 – Milaszius (19), 6:0 – Wełniak (40), 7:0 – Abate (51), 8:0 – Sitek (78), 9:0 – Biliński (87).

PODBESKIDZIE: Wieczorek (31. Manikowski, 77. Wieczorek) – Willmann (61. Simonsen), Mikołajewski (61. Rodriguez), J. Bieroński (31. Polkowski, 61. Markow), Lipp (46. J. Bieroński, 61. Bernard) – Celtik (61. Sitek), Jodłowiec (31. Frelek, 61. Scalet), Misztal (61. Bonifacio), Romas (31. Abate, 61. Janota), Milaszius (31. zawodnik testowany, 61. Drzazga) – Wełniak (61. Biliński). Trener Mirosław SMYŁA.