Problem fatalnych końcówek. Szczypiornistki Ruchu bez wygranej

Szczypiornistki Ruchu mecz zaczeły bardzo obiecująco. W pierwszych minutach miała miejsce walka punkt za punkt, jednak dwie szybkie bramki Marleny Lesik i Magdaleny Drażyk dały chorzowiankom prowadzenie. To jednak były miłe złego początki, bo z każdą minutą inicjatywę przejmowały rywalki. Od stanu 11:11, drużyna z Kaszub rzuciła cztery bramki z rzędu i po trafieniu Weroniki Sus, na 5 minut przed przerwą, na tablicy wyników widniał rezultat 15:11. Na przerwę chorzowianki schodziły z trzema punktami straty.

Początek drugiej połowy znów był lepszy w wykonaniu chorzowianek. Szczypiornistki Ruchu odrobiły straty, a w pewnym momencie wyszły nawet na prowadzenie – do stanu 23:22 doprowadziła Natalia Stokowiec. W końcówce jednak podopieczne trenera Jarosława Knopika znów nie miały zbyt wiele do powiedzenia, oddając prowadzenie rywalkom. Mecz zakończył się wynikiem 29:27 i gospodynie minęły w ligowej tabeli KPR Ruch Chorzów.

UKS PCM Kościerzyna – KPR Ruch Chorzów 29:27 (16:13)

KOŚCIERZYNA: Brzezińska-Recław, Liskowska – Krajewska 6, Hartman 5, Ziółkowska 4, Mokrzka 3, Białek 3, Fesdorf 3, Wójcik 2, Sus 1, Siuda 1, Rogożeńska 1 oraz Gędłek.
RUCH: Jaśkiewicz, Kuszka – M.Drażyk 5, Stokowiec 5, Rodak 4, Piotrkowska 4, Lesik 4, Jasinowska 4, Lipok 1 oraz Kiel, Masłowska.
Sędziowie: Jerlecki, Łabuń (Szczecin).