Puchar, pieniądze i prestiż dla Pniówka 74 Pawłowice

W rozegranym w Częstochowie finale okręgowym Pucharu Polski Raków II Częstochowa przegrał 1:3 z Pniówkiem 74 Pawłowice, który zdobył trofeum.

Trzecioligowcy z Pniówka 74 Pawłowice mogą świętować, bo jest co. Zdobyli Puchar Polski na szczeblu Śląskiego ZPN. Tym samym zainkasowali 40 tys. zł, zdobyli też prawo do reprezentowania Śląskiego Związku Piłki Nożnej na szczeblu centralnym. W przyszłym tygodniu podejmą u siebie drugoligowego Sokoła Ostróda.

Sam mecz był bardzo zacięty. Rozgrywany był na sztucznej murawie przy ul. Limanowskiego w Częstochowie, do której piłkarze rezerw Rakowa są przyzwyczajeni.

Pierwsze kilkanaście minut należało do gospodarzy, ale z czasem piłkarze z Pniówka 74 Pawłowice zaczęli radzić sobie coraz lepiej. Gościom z pomocą przyszedł faul w polu karnym i Wojciech Caniboł wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Również Caniboł strzelił drugiego gola. W 56 minucie głową, przez nikogo nie atakowany umieścił po raz drugi piłkę w siatce rezerw Rakowa.

Gospodarze odpowiedzieli po kilku minutach akcją lewym skrzydłem, a Przemysław Oziębała huknął na bramkę i gol kontaktowy został zdobyty.

Na niewiele się to zdało, gdyż niedługo potem Kamil Glenc wykorzystał podanie Szatkowskiego i ustalił wynik meczu.

Raków II Częstochowa – Pniówek 74 Pawłowice 1:3 (0:1)

0:1 – Caniboł 26 min (karny), 0:2 – Caniboł 56 min (głową), 1:2 – Oziębała 62 min (głową), 1:3 – Glenc 67 min.

RAKÓW II: Sztekler – Chłód, Mizgała, Krzyżak – Głasek (65. Piątkowski), Ślęzak (65. Januszewski), Lenartowski, Dzierbicki (84. Chiliński) – Kłosiński, Oziębała, Brzęczek (65. Krysik). Trener Tomasz KUŹMA.

PNIÓWEK: Gocyk – Mazurkiewicz, Płowucha, Pańkowski, Szkatuła – Zajączkowski (75. Semeniuk), Musioł, Lewandowski (69. Morcinek), Glenc – Szatkowski, Caniboł (89. Dzida). Trener Grzegorz ŁUKASIK.
Żółte kartki: Mizgała, Dzierbicki, Piątkowski – Lewandowski, Caniboł.