Reprezentacja Polski. Włosi już wiedzą

Nikola Grbić zostanie nowym trenerem biało-czerwonych. Tak przynajmniej twierdzi zwykle znakomicie poinformowany włoski dziennikarz Gian Luca Pasini.


Szefowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej 12 stycznia podczas specjalnej konferencji prasowej w Gliwicach przed meczem Ligi Mistrzów Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova mają ogłosić nazwiska nowych trenerów reprezentacji Polski siatkarek i siatkarzy.

Grupy robocze powołane do wyboru nowych selekcjonerów wyselekcjonowały ośmiu kandydatów, po czterech dla kadry męskiej i żeńskiej. Schedę po Jacku Nawrockim chcą przejąć: Stephane Antiga, Alessandro Chiappini, Stefano Lavarini oraz Daniele Santarelli. PZPS, zgodnie z życzeniem zainteresowanych, nie podał natomiast nazwisk szkoleniowców ubiegających się o pracę z mistrzami świata.

Według nieoficjalnych medialnych doniesień byli to: Nikola Grbić, Lorenzo Bernardi, Marcelo Mendez oraz Plamen Konstantinow. Byli, bo Mendez sam się wykluczył. Słynny Argentyńczyk podpisał umowę z Asseco Resovią, co było równoznaczne z rezygnacją z ubiegania się o możliwość prowadzenia biało-czerwonych. PZPS nie chce bowiem, by selekcjonerzy łączyli obowiązki w reprezentacji i klubie.

Od początku faworytem do pracy z Michałem Kubiakiem i jego kolegami był Grbić. I właśnie Serb ma być nowym trenerem naszej męskiej kadry. Tak twierdzi włoski dziennikarz „La Gazzetta dello Sport”, Gian Luca Pasini, który ma doskonałe kontakty w siatkówce. „Choć nie zostało to oficjalnie ogłoszone, to pewne jest, że PZPS i Grbić doszli do porozumienia obowiązującego do igrzysk w Paryżu” – napisał wczoraj Pasini.

Grbić obecnie prowadzi Sir Safety Perugia. Dla Sebastiana Świderskiego, prezesa PZPS, od początku był numerem 1 na liście życzeń. Obaj panowie bowiem świetnie się znają. Współpracowali w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, którą doprowadzili do triumfu w Lidze Mistrzów.

Serb to legenda światowej siatkówki. Uchodził za jednego z najlepszych rozgrywających świata, zdobył m.in. złoto igrzysk olimpijskich w 2000 roku w Sydney. Był też mistrzem Europy (2001) oraz dwa razy wygrał Ligę Mistrzów. W karierze trenerskiej prowadził natomiast kadrę Serbii, Calzedonię Werona, ZAKSĘ i obecnie Sir Safety Perugia.


Na zdjęciu: Nikola Grbić ma być następcą Vitala Heynena.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Komentarze