„Sport” wybrał jedenastkę 33. kolejki ekstraklasy. Zobacz!

Za nami 33. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2015/2016. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Frantiszek PLACH – nota 8 Piast Gliwice (bramkarz)

Dziadek, w latach sześćdziesiątych znakomity słowacki bramkarz, może być dumny z wnuczka. Stworzony do tej pozycji „Franek” jest ostoją gliwickiej defensywy, praktycznie po każdym występie sypie się nań plaga pochwał. Nie inaczej było po ostatnim zwycięstwie z „Craxą”.

Robert GUMNY – nota 7. Lech Poznań (obrońca)

20-letni obrońca „Kolejorza” z wielkim zacięciem pracuje nad swoim zagranicznym kontraktem. Mówi się, że Lech zarobi na jego transferze kilka milionów euro. Gumny jest jednym z nielicznych piłkarzy Lecha, do którego kibice nie mogą mieć pretensji.

Jakub CZERWIŃSKI – nota 8. Piast Gliwice (obrońca)

Z Sedlarem tworzą obecnie jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy duet środkowych obrońców w Polsce. W meczu z Cracovią pokazali, że z takimi tyłami Piast nie jest bez szans w walce o coś więcej niż tylko miejsce na podium bieżącego sezonu.

Aleksandar SEDLAR – nota 9. Piast Gliwice (obrońca)

Jak sam przyznał – mecz z Cracovią był jego najlepszym odkąd trafił do Piasta, w dodatku okrasił go dwoma bramkami, co nigdy wcześniej mu się nie przytrafiło. Pewny zarówno w obronie jak i w ofensywie, nic dziwnego, że Serbem interesują się silniejsze ligi zachodnie.

Mikkel KIRKESKOV – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)

Duński „dynamit”, jak się nazywa lewego obrońcę Piasta, rozgrywa kolejne mecze na bardzo wysokim poziomie. Nie popełnia błędów, idealnie wpisuje się w znakomicie funkcjonujący organizm piastunek.

Martin KONCZKOWSKI – nota 8. Piast Gliwice (pomocnik)

Przesunięcie „Koncziego” z prawej obrony na prawe skrzydło było strzałem w dziesiątkę trenera Waldemara Fornalika. Pozycja jakby wymarzona dla znakomitego rzemieślnika o żelaznych płucach, który rozgrywa najlepszy sezon w ekstraklasie.

Juan CAMARA – nota 8. Miedź Legnica (pomocnik)

25-latek jest szybki, trudno zabrać mu piłkę, ale grając na pozycji lewego wahadłowego miał też obowiązki defensywne, a z nich ostatnio wywiązywał się licho.

Kasper HAMALAINEN – nota 7. Legia Warszawa (pomocnik)

Dzięki Aleksandarowi Vukovicovi, który wyciągnął do niego pomocną dłoń, doświadczony Fin odżył. Pojedynek z Lechią był jego najlepszym występem w tym sezonie. Drugie życie Hamalainena dobrze rokuje dla legionistów na finiszu sezonu.

Sebastian SZYMAŃSKI – nota 8. Legia Warszawa (pomocnik)

Po kontuzji jakiej doznał kilka tygodni temu w meczu z Miedzią Legnica odetchnął, bo postawiona diagnoza mówiła, że uraz nie jest poważny i zabrał się do roboty. Coraz lepsza dyspozycja nastolatka cieszy nie tylko legionistów, ale także reprezentację do lat 21, której jest podporą, a która zagra we Włoszech w turnieju finałowym ME.

Javi HERNANDEZ – nota 7. Cracovia (pomocnik)

Hiszpan rozgrywa w barwach „Pasów” sezon życia. Jest czołową postacią teamu Michała Probierza, nie tylko kreuje grę Cracovii, także w przegranych meczach, ale potrafi zdobywać też ważne dla zespołu bramki, rywalizując z Airamem Cabrerą.

Igor ANGULO – nota 7. Górnik Zabrze (napastnik)

Hiszpan po raz kolejny pokazał, że jest snajperem, co się zowie. Napastnik Górnika Zabrze ma wyjątkową łatwość w dochodzeniu do stuprocentowych sytuacji strzeleckich, nikt już nie odbierze mu korony króla strzelców w tym sezonie.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ