Wielkie granie najmłodszych

W czwartek w Chorzowie rozpoczyna się turniej dla 10 tysięcy adeptów piłki nożnej, którego finał odbędzie się na głównej płycie Stadionu Śląskiego.


Od czwartku do soboty Stadionem Śląskim zawładną dzieci. Silesia Cup, impreza o puchar Jakuba Chełstowskiego, marszałka woj. śląskiego, zgromadzi dziewczęta i chłopców w kategoriach od U-9 do U-11.

– Fundamentem rozwoju śląskiej piłki nożnej jest szkolenie dzieci i młodzieży – podkreśla prezes Śląskiego ZPN, Henryk Kula.

– Tę ideę powtarzam od 5 lat i serdecznie dziękuję marszałkowi województwa, władzom i radnym sejmiku za to, że pomagają nam tę ideę wprowadzać w życie, przeznaczając środki na rozwój sportowy najmłodszych. W Silesia Cup grać będą 72 drużyny chłopców oraz 24 zespoły dziewcząt, wyłonione spośród ponad 10 tysięcy dzieci z roczników od 2010 do 2012, zarejestrowanych w naszym związku. Gwarantuję, że nie zabraknie emocji, świetnych akcji i efektownych bramek.

W turnieju współorganizowanym przez Stadion Śląski Sp. z o.o., w ramach projektu dofinansowanego z budżetu samorządu woj. śląskiego, dzieci rywalizować będą nie tylko o główne trofeum, ale także o prawo gry w finale na głównej murawie „Kotła czarownic”.

– Stadion Śląski od wielu lat z radością wspiera różnego rodzaju imprezy organizowane na naszym obiekcie, a szczególnie te, które dotyczą dzieci i młodzieży – mówi prezes Jan Widera.

– Ten trzydniowy turniej jest owocem bardzo dobrej współpracy ze Śląskim ZPN. Cieszę się, że dziewczęta i chłopcy spotkania o 1. i 3. miejsca rozegrają na głównej płycie, ale jednocześnie mam nadzieję, iż po latach wrócą na nią jako reprezentanci kraju. Oby takich turniejów na Stadionie Śląskim było jak najwięcej.

W czwartek od 8.30 rywalizować będą 24 drużyny chłopców w kategorii U-11, a od 14.00 grać będzie 12 dziewczęcych reprezentacji podokręgów. W piątek od 14.00 swoje emocje przeżywać będą chłopcy w kategorii U-10. W sobotę od 8.30 Stadionem Śląskim zawładną 24 drużyny chłopców z rocznika 2012 i młodszych, z kolei od 14.00 zobaczymy w akcji 12 dziewczęcych reprezentacji podokręgów w kategorii U-9. Na 17.10 zaplanowano uroczyste zakończenie rozgrywek Silesia Cup, które stanowić będą doskonały… wstęp do piłkarskich wakacji.

(D)


Fot. Pixabay