Z Łotwą bez finalistów

Bez kadrowiczów z GKS-ów Katowice i Tychy, z wiadomych względów, reprezentacja rozegra pierwszy dwumecz z Łotwą 6 i 7 kwietnia w Rydze.


Kadrowicze, przygotowujący się do mistrzostw świata Dywizji 1A w Nottingham, mają jeszcze w planie towarzyskie spotkania na wyjeździe ze Słowenią (13 i 14.04.) oraz z Węgrami (20 i 21.04.) w Tychach i w Bytomiu.

Przed wyjazdem do Rygi kadrowicze spotykają się w Jastrzębiu i na „Jastorze” będą trenowali przez dwa dni. Przyjazd Patryka Wronki stanął pod znakiem zapytania, bowiem ma problemy z kolanem. Jego miejsce, być może, zajmie Krzysztof Maciaś (HC Witkowice).

Kadra biało-czerwonych

Bramkarze: Michał Kieler (JKH GKS Jastrzębie), David Zabolotny (Comarch Cracovia);

Obrońcy: Karol Biłas, Bartosz Florczak (obaj Marma Ciarko STS Sanok), Kamil Górny, Marcin Horzelski, Jewgienij Kamieniew, Arkadiusz Kostek (wszyscy JKH GKS), Kamil Paszek (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim);

Napastnicy: Sebastian Brynkus, Alan Łyszczarczyk, Mateusz Michalski, Patryk Wronka (wszyscy Comarch Cracovia), Krystian Dziubiński, Łukasz Krzemień, Dariusz Wanat (wszyscy Tauron Re-Plast Unia Oświęcim), Dominik Paś i Maciej Urbanowicz (obaj JKH GKS), Kamil Wałęga (HK 32 Liptowski Mikulasz), Paweł Zygmunt (HC Litwinów).

Kadra ulegnie zmianie po zakończeniu meczów finałowych o mistrzostwo Polski.


Fot. Tomasz Kudala/PressFocus