Zobacz
Do góry

Leszek Krowicki zadowolony ze zgrupowania w Pruszkowie

Reprezentacja Polski kobiet w krajowym składzie przez trzy dni trenowała w Pruszkowie.

Biało-czerwone rozegrały dwa sparingi z superligową Koroną Kielce. Oba spotkania zakończyły się wysokimi zwycięstwami „Biało-czerwonych” 34:23 (18:10) i 39:19 (19:13). Zadowolenia nie krył Leszek Krowicki.

– Każda możliwość wspólnego treningu jest dla nas niezwykle cenna. Jestem bardzo zadowolony, że udało się wygospodarować na zgrupowanie kadry te kilka dni w trakcie sezonu ligowego, nawet bez udziału zawodniczek, które na co dzień występują w ligach zagranicznych – stwierdził selekcjoner reprezentacji Polski, Leszek Krowicki.

„Biało-czerwone” mają coraz mniej czasu do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw Europy, dlatego każda okazja do przygotowań jest dobra. – Pracowaliśmy głównie nad taktyką, zagrywkami; to cenne doświadczenie w szczególności dla młodszych dziewczyn, które mają nieco mniejsze doświadczenie jeżeli chodzi o grę w barwach narodowych. Trzon naszego zespołu jest stabilny i oparty na tych bardziej doświadczonych zawodniczkach – podkreślił trener Leszek Krowicki.

– Dziękuję trenerowi kieleckiego zespołu Pawłowi Tetelewskiemu za możliwość rozegrania dwóch meczów kontrolnych – dodał trener kadry.

Leszek Krowicki: Stąpamy twardo

Zgrupowanie to etap przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy, które już 29 listopada rozpoczynają się we Francji. Biało-czerwone ponownie spotkają się również w Pruszkowie 19 listopada. W dniach 23-25.11. wezmą udział w turnieju towarzyskim w Hiszpanii, z udziałem Niemek, Brazylijek i gospodarzy. Pierwszymi rywalkami Polek w EHF Euro 2018 będą w Nantes Serbki – 30 listopada.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport