Zobacz
Do góry

Gala boksu w Gliwicach. Psy i kot w rolach głównych

Na wczorajszej konferencji w Gliwicach Mariusza Wacha i Artura Szpilki był niecodzienny prezent.

W Palmiarni w Gliwicach odbyła się druga konferencja prasowa przed galą zaplanowaną 10 listopada w tym mieście. Role główne mieli odegrać Mariusz Wach (33 zw. – 17 KO, 3 por.) i Artur Szpilka (21 zw. – 15 KO, 3 por.), którzy zmierzą się w walce wieczoru.

Pluszowym kotkiem w twarz…

Ten drugi pojawił się w fantazyjnym garniturze w kwiatowe motywy i w towarzystwie swojej urodziwej partnerki oraz dwójki psów, ubranych we wdzianka z tego samego materiału. Wach z kolei zaskoczył rywala prezentem, który był nawiązaniem do ich pierwszego spotkania. Wówczas „Szpila” powiedział: „Teraz jestem jak kot – oszczędzam energię, żeby zaatakować z impetem w ringu”. I przed pozowaniem twarzą w twarz dostał od „Wikinga”… pluszowego kotka.

Wach vs Szpilka, chwila byłych pretendentów

Było więc trochę żartów, ale i konkretów. Obaj podkreślali, że będą w znakomitej formie, bo to dla nich bardzo ważna walka, od której będzie zależeć przyszłość. Wach stwierdził, że po długiej przerwie musiał sobie przypomnieć, jak się boksuje z mańkutami, ale ma to już za sobą. Teraz szlifuje wiedzę podczas sparingów. Szpilka podkreślił, że docenia siłę i klasę przeciwnika, ale będzie tak przygotowany, żeby wygrać.

Reszta walk też interesująca

Podczas konferencji podano także zestaw kolejnych par na gliwickiej gali. Niepokonany Paweł Stępień (11 zw. – 2 KO) zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Dmitrijem Suchockim (23 zw. – 16 KO, 6 por.). Rosjanin wygrywał m.in. z Polakiem Aleksym Kuziemskim i Niemcem Eduardem Gutknechtem. Pojedynek o pas mistrzowski WBC przegrał przez nokaut z Kanadyjczykiem Adonisem Stevensonem.

W wadze półciężkiej w wadze półciężkiej Marek Matyja (14 zw. – 6 KO, 1 por., 1 rem.) sprawdzi się z twardym Ślązakiem Remigiuszem Wozem (11 zw. – 6 KO, 3 por.). Wcześniej poinformowano, że Szwajcarka Ornella Domini (13 zw. – 3 KO, 1 por.) będzie rywalką Ewy Piątkowskiej (11 zw. – 4 KO, 1 por.), posiadaczki tytułu mistrzyni świata WBC w junior średniej. Dla Polki to druga obrona tego pasa, w pierwszej, w maju tego roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, po ciekawym pojedynku uporała się ze Szwedką Marią Lindberg. Obie wcześniej były mistrzyniami Europy w kategorii półśredniej.

W Gliwicach zobaczymy też Macieja Sulęckiego, Łukasz Różańskiego, Damiana Kiwiora i Przemysława Zyśka, których rywale nie są jeszcze znani.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w boks

 • Boks. Wytrzyma tę presję

  iodor Łapin, trener Krzysztofa Głowackiego, jest pewny, że jego podopieczny jest w najlepszej formie przed pojedynkiem z Mairisem Briedisem.

  Andrzej Wasik15 czerwca 2019
 • Boks. Wojna to złe słowo

  Wczoraj Krzysztof Głowacki i Mairis Briedis spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed sobotnią galą w Rydze.

  awa13 czerwca 2019
 • Boks. Z tymczasowego pełnoprawny

  To była tylko formalność i federacja World Boxing Organizaton właśnie jej dopełniła. Ponieważ posiadacz jej mistrzowskiego tytułu w junior ciężkiej, Ukrainiec...

  awa9 czerwca 2019
 • Kownacki: Sercem można wygrać z każdym

  - Idziemy z Ruizem swoimi drogami, ale faktycznie sporo nas łączy – mówi Adam Kownacki, najwyżej klasyfikowany Polak w wadze ciężkiej.

  PAP8 czerwca 2019
 • Szpilka kłóci się z promotorem

  Artur Szpilka potrafi zaskakiwać. Nawet swojego promotora. Konflikt toczy się w mediach społecznościowych.

  awa5 czerwca 2019
 • Będzie krew i emocje

  W sobotę w Jeleniej Górze Ewa Brodnicka po raz trzeci będzie broniła pasa mistrzyni świata WBO w superpiórkowej.

  awa25 maja 2019
 • Turniej im. Stamma – rywalizacja Polskiego z Durkaczem

  Rozpoczynający się w poniedziałek turniej im. Feliksa Stamma będzie jednym z ostatnich sprawdzianów polskich bokserów przed Igrzyskami Europejskimi. Najciekawiej zapowiada się...

  PAP28 kwietnia 2019
 • Bokser Mariusz Cendrowski: wierzę, że jeszcze stanę w ringu

  Od wypadku samochodowego w 2016 roku Mariusz Cendrowski jest sparaliżowany od pasa w dół. Bokser się nie poddaje i wierzy, że...

  PAP24 kwietnia 2019
 • Boks. Będzie dzień górnika?

  Kto wie czy pojedynek Roberta Talarka z Patrykiem Szymańskim nie skradnie show podczas sobotniej gali w „Spodku”.

  awa6 kwietnia 2019