19. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 19. kolejka ekstraklasy. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie!


Gorące krzesło pod Czechem
Przed nami 19. kolejka ekstraklasy. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie!
Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus

Powodów do dumy nie ma. 0:0, 0:2, 1:1, 0:1 – to tegoroczne wyniki Śląska Wrocław, którego prezes Piotr Waśniewski jakiś czas temu przyznał wprost, że wykonał telefony do kilku trenerów, by zorientować się w sytuacji na rynku. Krzesło pod Vitezslavem Laviczką staje się coraz bardziej gorące. Prócz rezultatów nie studzą go ani styl zespołu, ani też specjalnie polityka kadrowa. Teraz przed wrocławianami mecz z Pogonią i pozostaje im wierzyć, że zachowają status zespołu niepokonanego u siebie, ale punktując za 3, a nie tylko remisując.


Jedyne takie derby
Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus

Jako że jedna jaskółka wiosny nie czyni, wygrana ze słabym Śląskiem nie mogła oczyścić klimatu wokół Lecha, przed którym teraz wyjazdowa konfrontacja z najlepiej punktującym wiosną zespołem i zarazem… derby Poznania. Niezwykłe, bo przecież starcie z Wartą odbędzie się nie w stolicy Wielkopolski, a Grodzisku. Strata punktów przez Pedro Tibę i spółkę? To tak, jakby Legia przegrała z Polonią, GieKSa – z Rozwojem, a Wisła – z Garbarnią. W grę nie wchodzi, a przynajmniej trudno wyobrazić sobie taki scenariusz kibicom „Kolejorza”.


Dryfują ku dołom
Fot. Tomasz Folta / PressFocus

1 gol, 1 punkt, 4 porażki, do tego odpadnięcie z Pucharu Polski po karnych z II-ligową Chojniczanką. To nie jest dobry czas dla Zagłębia Lubin. W ten weekend zmierzy się z również dołującą Cracovią, która jednak była w stanie przynajmniej przebrnąć do ćwierćfinału PP. Lubinianie dryfują w stronę dolnej części tabeli, a kolejny mizerny występ z rozczarowującymi „Pasami” byłby już poważnym sygnałem ostrzegawczym, że coś w ekipie „miedziowych” jest nie tak. Może to moment, by ofensywa Zagłębia ruszyła z bloków, a Miroslav Stoch pokazał, że nieprzypadkowo jest piłkarzem o topowym w naszej lidze CV?


Foto główne: Piotr Matusewicz / PressFocus