W Sosnowcu uczczą pamięć swojego legendarnego zawodnika

Tegoroczny memoriał Włodzimierza Mazura odbędzie się 3 lutego (niedziela) w hali przy ul. Żeromskiego. Zmierzą się w nim drużyny z rocznika 2004, a oprócz gospodarzy będą to: Rozwój Katowice, Górnik Zabrze, Stadion Śląski Chorzów, GKS Katowice oraz Góral Żywiec. Otwarcie turnieju o godz. 9.30, a o 10.00 rozpocznie się pierwszy mecz. Rywalizacja ma się zakończyć po 16.00.

Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji, które urozmaicą sportowe wydarzenie. O godz. 12.25 zostanie przeprowadzony konkurs z wiedzy o Zagłębiu. Pierwszy występ cheerleaders zaplanowano 14.00, a zaraz po nim odbędzie się konkurs piłkarskiej żonglerki.

Włodzimierz Mazur był wybitnym zawodnikiem sosnowieckiej drużyny oraz reprezentantem Polski. W barwach Zagłębia zagrał w 282 spotkaniach ligowych, w których zdobył 79 bramek. W 1977 roku został królem strzelców ekstraklasy, zapisując na swoim koncie 17 bramek. Zagłębie Sosnowiec z nim w składzie dwukrotnie zdobyło Puchar Polski. Mazur grał również z orzełkiem na piersi, wystąpił w 23 spotkaniach reprezentacji i zdobył 3 gole.
Zmarł przedwcześnie 1 grudnia 1988 mając zaledwie 34 lata.

Wejściówki na turniej są darmowe.

memoriał Włodzimierza Mazura
Tegoroczny memoriał Włodzimierza Mazura odbędzie się 3 lutego (niedziela) w hali przy ul. Żeromskiego. fot. zaglebie.eu