Trzy na trzy

Piast tego lata jest nie do pokonania. Gliwiczanie wygrali trzeci sparing podczas zgrupowania w Gniewinie. Dziś drużyna wraca na Górny Śląsk.

Po sparingach z Radunią Stężyca i Lechią Gdańsk przyszła kolej na pierwszoligową Arkę, która zgodnie z przewidywaniami napsuła sporo krwi gliwiczanom, bo szybko objęła prowadzenia z rzutu karnego. Gliwiczanie jednak za bardzo się tym nie przejęli i do przerwy prowadzili 2:1. Swoje gole nr 2 tego lata strzelili zarówno Kamil Wilczek, jak i Patryk Dziczek. Po przerwie kibice oglądali dwie bramki, a o zwycięstwie ekstraklasowicza zadecydowało trafienie obrońcy Tomasa Huka.

Oprócz goli odnotujmy, że w drugiej części spotkania na boisku pojawił się testowany od dłuższego czasu Filip Karbowy. Były pomocnik Chojniczanki chyba na dobre przekonał do siebie trenera Aleksandara Vukovicia, gdyż według jeszcze nieoficjalnych informacji, po powrocie do Gliwic ma podpisać dwuletni kontrakt z Piastem.

Z kolei, jak informuje portal meczyki.pl, barw gliwiczan nie będzie już reprezentował Rauno Sappinen. Estoński napastnik, który został wystawiony na listę transferową, ma odejść do izraelskiego Hapoelu Jerusalem FC.

Arka Gdynia – Piast Gliwice 2:3 (1:2)

Bramki: Marcjanik 6 – karny, Czubak 60 – Wilczek 8, Dziczek 32, Huk 86.

ARKA: Chudy – Predenkiewicz, Stolc, Marcjanik, Lipkowski, Gojny – Skóra, Bednarski, Milewski, Kobacki – Czubak. (II połowa) Lenarcik – Predenkiewicz, Tomal, Dobrotka, Lipkowski (61. Marcjanik), Gojny (61. Stolc) – Sawicki, Borecki, Milewski (65. Zieliński), Skóra – Czubak (61. Wilczyński). Trener Wojciech ŁOBODZIŃSKI.

PIAST: Plach – Pyrka (65. Mokwa), Mosór (46. Huk), Czerwiński (65. Mosór), Katranis (46. Holubek) – Ameyaw (46. Kądzior), Dziczek (65. Karbowy), Tomasiewicz (65. Hateley), Chrapek (46. Krykun), Felix (65. Chrapek) – Wilczek (65. Kirejczyk). Trener Aleksandar VUKOVIĆ.

Na zdjęciu: Sparing Arka Gdynia – Piast Gliwice dla przedstawiciela ekstraklasy

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.