Zobacz
Do góry

Będzie się działo!

W tym roku na Stadionie Śląskim zaplanowano jeszcze kilka wielkich imprez, ale hitem mają być mecze Polski w ramach Ligi Narodów z Portugalią i Włochami!

Pracownicy chorzowskiego giganta od początku zdawali sobie sprawę, że mecz Z Koreą Południową będzie swego rodzaju egzaminem, ale i zgłoszeniem akcesu do kolejnych wielkich spotkań reprezentacji. Jako, że próba wypadła wyśmienicie, a Stadionu Śląskiego nie mogła nachwalić się drużyna z kapitanem Robertem Lewandowskim i selekcjonerem Adamem Nawałką na czele, chorzowski obiekt wyrósł do miana faworyta do organizacji październikowych spotkań.

11 października Polska zagra z Portugalią a trzy dni później z Włochami. Prezes PZPN, Zbigniew Boniek na łamach „Sportu” zasugerował, że oba mecze mogą odbyć się w jednym miejscu. Oprócz Chorzowa kandydaturę zgłosił Wrocław, Gdańsk oraz Poznań. Nieco wcześniej, bo w połowie lipca na legendarnym stadionie może odbyć się inny piłkarski mecz. Chodzi o Superpuchar Polski.

To tyle jeśli chodzi o futbol, ale w tym roku Stadion Śląski zaplanował wiele innych imprez. 8 czerwca odbędzie się lekkoatletyczny Memoriał Janusza Kusocińskiego. Mające tak długą tradycję zawody gościły dotychczas ok. 300 medalistów olimpijskich, a na koncie mają także listę składającą się z 10 rekordów świata, 10 rekordów Europy oraz ponad 80 rekordów Polski.

9 lipca odbędzie się pierwszy koncert muzyczny na odnowionym obiekcie. W Chorzowie wystąpi zespół Guns N’ Roses. 22 sierpnia, czyli 10 dni po zakończeniu lekkoatletycznych mistrzostw Europy największe gwiazdy Królowej Sportu wystartują w Chorzowie, w ramach dziewiątej edycji Memoriału Kamili Skolimowskiej. We wrześniu coś dla siebie znajdą fani żużla. Dokładnie 15 września, w Chorzowie, odbędzie się finałowa runda cyklu SEC, po której poznamy Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Jak widać nudno na Śląskim nie będzie!

Komentarze