Zobacz
Do góry

BKS Stal Bielsko-Biała. Życie po życiu

W ubiegłym sezonie drużyna bialskiej Stali została zdegradowana z 3. ligi do klasy okręgowej. Zespołowi zabrakło około 360 tysięcy złotych, by spełnić wymagania licencyjne.

Przypomnijmy: drużyna w sezonie 2017/18 utrzymała się w trzeciej lidze, jednakże kondycja finansowa klubu nie pozwalała na przetrwanie kolejnego sezonu. Ówczesny prezes – Piotr Filek przyznał, że decyzja o wycofaniu zespołu z rozgrywek o mistrzostwo 3. ligi została podjęta wyłącznie ze względów ekonomicznych. Wizja upadku zasłużonego dla miasta klubu była bardzo realna. Zgłaszając klub do ligi okręgowej uniknięto najgorszego scenariusza – prawdopodobnej likwidacji drużyny.

Zespół należało zbudować od nowa, bowiem zarówno zawodnikom, jak i trenerowi Dariuszowi Mrózkowi, skończył się kontrakt. Szkoleniowcem został Mirosław Szymura, który jest wychowankiem bialskiego klubu. W drużynie nie zabrakło młodzieży, którą chętnie wcielono do składu. Kibice jednomyślnie zadeklarowali wsparcie zespołu w trudnym dla niego okresie.

Po rundzie jesiennej drużyna zajmowała czwartą lokatę w lidze okręgowej. Trener Szymura przypominał, że zespół jest po gruntownej przebudowie. – Atmosfera wśród piłkarzy powodowała, że każdy walczył do końca. Mimo świadomości, że nie przeskoczymy zespołu ze Skoczowa, każdy chciał pomóc drużynie – powiedział szkoleniowiec BKS-u.

Łączek: Piszczkowi się nie odmawia!

Po rozegraniu rundy wiosennej drużyna skończyła „oczko” wyżej. Jest to sukces dla drużyny. – Z kadry trzecioligowca pozostał jeden mocny punkt – kierownik Jan Linnert. Reszta drużyny rozeszła się w swoją stronę, zespół tworzono od podstaw – wspomina Mirosław Szymura w podsumowaniu sezonu.

W nadchodzącym sezonie BKS Stal rozegra spotkania w bielsko-tyskiej lidze okręgowej. Po przygotowaniach rozpoczną rozgrywki u siebie z Iskrą Pszczyna. Niewątpliwie będzie to spokojniejszy okres dla zespołu, który przeżył najtrudniejszy okres.

 

Radosław Mitura

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze