Chrobry Głogów. Bezcenne inicjatywy

W okresie pandemii koronawirusa klub z Głogowa oraz jego piłkarze angażują się w wiele akcji społecznych, by złagodzić mieszkańcom skutki tej trudnej sytuacji.

Przez cały kwiecień trwa coroczna zbiórka krwi organizowana przez głogowskich motocyklistów. Chcąc przypomnieć o tej inicjatywie kapitan Chrobrego Michał Michalec oddał prawie pół litra krwi, a klub przekazał zestaw upominków do zdobycia w losowaniu wśród krwiodawców.

– Już od czasów liceum, kiedy tylko jest możliwość oddaję krew – powiedział niespełna 33-letni obrońca drużyny z Głogowa. – Jako sportowcy nie mamy możliwości robić tego na co dzień, więc jak tylko jest jakaś dłuższa przerwa w przygotowaniach, staram się z niej w ten sposób skorzystać. Nie miałem żadnych obaw, środki bezpieczeństwa w Centrum Krwiodawstwa są na wysokim poziomie.

Wcześniej Chrobry przekazał maseczki ochronne najbardziej potrzebującym, ponadto w sprzedaży pojawiły się maseczki w klubowych barwach i z herbem. Jest to wspólna inicjatywa z jednym ze sponsorów i partnerem technicznym klubu.

Firma „Zina” zapewniła maseczki w wersjach „senior” i „junior”, uszyte w technologii poliester active wave, zapewniającej lekkość oddychania i z mikrowłókien zapewniających przewiewność przy jednoczesnej ochronie osób przebywających w najbliższym otoczeniu.

Kibice zespołu z Głogowa mają również możliwość kupna unikatowych koszulek meczowych (w kolorze białym i czarnym), które stanowią formę wsparcia dla Głogowskiego Szpitala Powiatowego w geście solidarności z jego pracownikami.

Są to wzory z tego sezonu, ale rezerwowe, dlatego wcześniej nie pojawiały się w ofercie skierowanej do kibiców. Unikatowego charakteru nadają koszulkom hasła na czas walki z koronawirusem oraz możliwość personalizacji.

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

Komentarze