Chrobry Głogów. W maju plac budowy

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Chrobry Głogów ogłosił przetarg na wykonanie instalacji grzewczej boiska.


Przygotowania do rundy wiosennej podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia rozpoczną 11 stycznia, a pierwszą grę kontrolną zaplanowano na 23 stycznia. Trenerzy pomarańczowo-czarnych zaplanowali sparingi z różnej klasy przeciwnikami, od pierwszoligowców zaczynając, na zespołach z 3. ligi kończąc. Oto szczegółowy harmonogram sparingów: 23.01 – Górnik Polkowice (godz. 11.00), 27.01 – Miedź II Legnica (11.00), 5.02 – Miedź Legnica (godz. 11.00), 10.02 – KKS 1925 Kalisz (godz. 11.00), 13.02 – Śląsk II Wrocław (godz. 11.00), 20.02 – Unia Janikowo (godz. 12.00) i Świt Skolwin (godz. 14.00). Do „zagospodarowania” pozostaje jeszcze 30 stycznia, w tym terminie na razie nie znaleziono sparingpartnera.

Na razie nie wiadomo, czy i jakie nowe twarze pojawią się zimą w zespole z Głogowa. Prawie 30-letnim obrońcą Chrobrego Jarosławem Ratajczakiem interesuje się II-ligowa Chojniczanka, lecz na razie transakcja nie została sfinalizowana. Wychowanek Aluminium Konin w bieżących rozgrywkach wystąpił tylko w 7. meczach ligowych, spędzając na boisku 565 minut (średnio 81 minut).


Czytaj jeszcze: Krok do przodu

Trzydziestego grudnia ubiegłego roku Chrobry ogłosił przetarg na wykonanie instalacji grzewczej boiska. Nastąpiło to na podstawie przyjęcia przez radnych Rady Miejskiej budżetu Głogowa na 2021 rok, w którym zabezpieczone zostały środki na realizację tego zadania. Tym samym Chrobry, który w ostatnim procesie licencyjnym został dobrze oceniony na podstawie kryteriów finansowych, administracyjnych i sportowych, w 2021 roku sprosta również wymaganiom infrastrukturalnym, związanych z uczestnictwem zespołu w Fortuna 1 Lidze. Podgrzewana murawa stanie się wymogiem, który w trakcie sezonu 2021/2022 będą musiały spełnić wszystkie kluby występujące na zapleczu ekstraklasy. W związku z tym muszą złożyć dokumentację dotyczącą przebudowy, z harmonogramem prac zakładającym ich zakończenie najpóźniej do 31 października bieżącego roku.

Klub z Głogowa już 2 marca br. zamierza udostępnić część obiektu od strony ulicy Wita Stwosza w celu wykonania węzła cieplnego. Natomiast 17 maja terenem budowy stanie się cały stadion w Głogowie. To będzie wiązać się z koniecznością przełożenie dwóch ostatnich meczów Chrobrego, z GKS-em Bełchatów (zaplanowany na 29/30 maja) i Arką Gdynia (powinien być rozegrany 12/13 czerwca). Chrobry wystosował w tej sprawie pisma do Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz klubu z Trójmiasta. Zakończenie wszystkich prac na stadionie planowane jest na koniec sierpnia, co również w zależności od terminarza może wiązać się z przełożeniem pierwszych spotkań.


Na zdjęciu: Piłkarze Chrobrego cieszą się, że już w przyszłym tygodniu rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej.

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus