Chrobry Głogów. Krok do przodu

W okresie przygotowawczym Chrobry Głogów zakontraktował (na razie) siedem meczów sparingowych.

Poprzedni sezon drużyna Chrobrego Głogów rozpoczęła w fatalnym stylu. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia przegrali pięć meczów z rzędu, a bilans bramkowy był po prostu katastrofalny – 2:14! Potem jednak głogowianie wzięli się w garść i na półmetku rozgrywek zameldowali się w tabeli na 15. miejscu. Ich bilans to 19 punktów w 17 meczach, 5 zwycięstw, 4 remisy i 8 porażek, bilans bramkowy 16:25.

W bieżących rozgrywkach drużyna Ivana Djurdjevicia także grała w kratkę, notując wzloty i upadki. Po pierwszej rundzie Chrobry zajmuje w tabeli 10. miejsce z dorobkiem 22 punktów (6 zwycięstw, 4 remisy, 7 porażek) i  bilansem bramkowym 22:26. Można zatem powiedzieć, że w stosunku do poprzedniego sezonu zrobili mały krok do przodu.

Na razie najlepszym snajperem głogowian jest Maksymilian Banaszewski. 25-letni pomocnik zdobył sześć bramek, a oprócz tego wywalczył dla swojej drużyny dwa rzuty karne. Za jego plecami czają się Mikołaj Lebedyński (cztery trafienia) i Michał Ilków-Gołąb (trzy gole). Najwięcej asyst ma na koncie Marcel Ziemann, który popisał się trzema podaniami otwierającymi kolegom drogę do bramki przeciwnika.

Z 22 goli strzelonych we wszystkich meczach 11 padło w I połowie i tyle samo po przerwie. Siedemnaście bramek padło po strzałach z pola karnego, a 4 zza „szesnastki”. Ten brakujący gol to samobójcze trafienie Marcina Stromeckiego z Górnika Łęczna. Oto jak zdobycz bramkowa rozkładała się na poszczególne kwadranse: 1-15 min – 3, 16-30 min – 2, 31-45 min – 6, 46-60 min – 2, 61-75 min – 5, 76-90 min – 4.

Bramkarze Chrobrego (Kacper Bieszczad i Adam Makuchowski) wyciągali piłkę z siatki 26 razy. W I połowie ta przykrość spotkała ich tylko 8 razy, za to po przerwie zostali zmuszeni do kapitulacji 18 razy. Aż 19 bramek padło po uderzeniach z pola karnego, natomiast 7 zza „szesnastki”. Straty bramkowe w poszczególnych kwadransach kształtowały się następująco: 1-15 min – 0, 16-30 min – 6, 31-45 min – 2, 46-60 min – 3, 61-75 min – 5, 76-90 min – 10.

Przygotowania do rundy wiosennej głogowianie rozpoczną 11 stycznia przyszłego roku, a pierwszą grę kontrolną zaplanowano na 23 stycznia. Trenerzy pomarańczowo-czarnych zaplanowali sparingi z różnej klasy przeciwnikami, od pierwszoligowców zaczynając, na trzecioligowcach kończąc. Oto szczegółowy harmonogram sparingów: 23.01 – Górnik Polkowice (godz. 11.00), 27.01 – Miedź II Legnica (11.00), 5.02 – Miedź Legnica (godz. 11.00), 10.02 – KKS 1925 Kalisz (godz. 11.00), 13.02 – Śląsk II Wrocław (godz. 11.00), 20.02 – Unia Janikowo (godz. 12.00) i Świt Skolwin (godz. 14.00). Do „zagospodarowania” pozostaje jeszcze 30 stycznia, w którym na razie nie znaleziono sparingpartnera.