Co, gdzie i kiedy w 2021 roku. Tym będą żyli kibice!

Na te przede wszystkim imprezy czekamy z nadziejami na sukcesy, ale reszta wcale nie musi być milczeniem. Po prostu niech uczestnicy i ich osiągnięcia mówią same za siebie.


2-15.01. Rajd Dakar (Arabia Saudyjska)

23.02.-4.03. mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym (Oberstdorf)

11.06-10.07. Copa America (Argentyna, Kolumbia)

11.06.-11.07. mistrzostwa Europy w piłce nożnej

23.07.-8.08. igrzyska olimpijskie (Tokio)

9-15.08. kolarski Tour de Pologne

18-29.08. Uniwersjada (Chengdu)


BADMINTON

  • 27-31.01. World Tour Finals 2020 (Bangkok)
  • 16-20.02. ME drużyn mieszanych (Vantaa)
  • 25-28.03. Polish Open (Gniezno)
  • 27.04.-2.05. indywidualne ME (Kijów)
  • 21-25.06. klubowe ME (Białystok)
  • 29.11.-5.12. indywidualne MŚ (Huelva)
  • 15-19.12. World Tour Finals 2021 (Kanton)

BIATHLON

  • 7-10.01. Puchar Świata (Oberhof)
  • 13-17.01. PŚ (Oberhof)
  • 21-24.01. PŚ (Anterselva)
  • 27-31.01. ME (Duszniki-Zdrój)
  • 10-21.02. MŚ (Pokljuka)
  • 4-7.03. PŚ (Nove Mesto)
  • 11-14.03. PŚ (Nove Mesto)
  • 18-21.03. PŚ (Oslo-Holmenkollen)

BOBSLEJE

  • 9-10.01. PŚ i ME (Winterberg)
  • 16-17.01. PŚ (St. Moritz)
  • 23-24.01. PŚ (Koenigsee)
  • 5-14.02. MŚ (Altenberg)

BOKS

  • 12-23.04. MŚ juniorów (Kielce)
  • 28.06.-3.07. Turniej im. Feliksa Stamma (Warszawa)
  • 5-10.09. Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet (Gliwice)
  • 22-28.11. Memoriał Leszka Drogosza (Kielce)

DŻUDO

  • 11-13.01. World Masters (Dauha)
  • 18-20.02. Grand Slam (Tel Awiw)
  • 16-18.04. ME (Lizbona)

FORMUŁA 1

  • 21.03. Grand Prix Australii
  • 28.03. GP Bahrajnu
  • 11.04. GP Chin
  • 9.05. GP Hiszpanii
  • 23.05. GP Monaco
  • 6.06. GP Azerbejdżanu
  • 13.06. GP Kanady
  • 27.06. GP Francji
  • 4.07. GP Austrii
  • 18.07. GP Wielkiej Brytanii
  • 1.08. GP Węgier
  • 29.08. GP Belgii
  • 5.09. GP Holandii
  • 12.09. GP Włoch
  • 26.09. GP Rosji
  • 3.10. GP Singapuru
  • 10.10. GP Japonii
  • 24.10. GP Stanów Zjednoczonych
  • 31.10. GP Meksyku
  • 4.11. GP Brazylii
  • 28.11. GP Arabii Saudyjskiej
  • 5.12. GP Abu Zabi

GIMNASTYKA

  • 21-25.04. ME w gimnastyce sportowej (Bazylea)
  • 29.04.-2.05. ME w skokach na trampolinie (Soczi)
  • 9-13.06. ME w gimnastyce artystycznej (Warna)
  • 18-20.06. MŚ w akrobatyce sportowej (Genewa)
  • 24-26.09. ME w akrobatyce sportowej (Pesaro)
  • 18-24.10. MŚ w gimnastyce sportowej (Kitakyushu)
  • 27-31.10. MŚ w gimnastyce artystycznej (Kitakyushu)
  • 11-14.11. MŚ w skokach na trampolinie (Baku)

GOLF

  • 20-23.05. MP Match Play (Naterki k. Olsztyna)
  • 4-6.06. MP kobiet i mężczyzn (Choszczno)
  • 23-26.06. ME mężczyzn – Golf du Medoc Resort (Francja)
  • 25-27.06. Klubowe MP mężczyzn i kobiet (Wrocław, Brzeźno)
  • 6-10.07. Drużynowe ME kobiet – Royal County Down GC (Irlandia)
  • 7-10.07. Drużynowe ME mężczyzn, dywizja 2 – Estonian G&CC (Estonia)
  • 9-11.07. MP (Rajszew)
  • 15-18.07. Klubowe MP (Kalinowo k. Świebodzina)
  • 21-24.07. ME kobiet – Alwoodley GC (Anglia)
  • 30.07.-1.08. MP HCP (Postołowo, pomorskie)
  • 1-3.10. PZG Masters (Pomiechówek, mazowieckie)

HOKEJ NA LODZIE

  • 21.05.-6.06. MŚ elity (Mińsk, Ryga)
  • 27-30.08. turniej kwalifikacyjny do igrzysk Pekin 2022 (Bratysława)

HOKEJ NA TRAWIE

  • 2-5.04. Klubowy PE z udziałem Grunwaldu Poznań (Wiedeń)
  • 4-13.06. ME kobiet i mężczyzn (Amsterdam)
  • 18-24.07. MEJ drugiej dywizji z udziałem Polek i Polaków (Zurych, Wiedeń)
  • 15-21.08. ME mężczyzn i kobiet drugiej dywizji z udziałem reprezentacji Polski (Gniezno, Praga)

JEŹDZIECTWO

  • 25-28.03. halowe MP w skokach (Leszno)
  • 27-30.05. MP w WKKW (Baborówko)
  • 9-10.07. MP w sportowych rajdach konnych (Kliczków)
  • 22-25.07. Finał Pucharu Narodów w skokach Europejskiej Federacji Jeździeckiej (Warszawa)
  • 28.07.-1.08. ME w woltyżerce (Le Mans)
  • 5-8.08. MP w powożeniu zaprzęgami parokonnymi (Ptakowice)
  • 13-15.08. MP w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (Bogusławice)
  • 23.08-5.09. ME w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi (Budapeszt)
  • 30.08-4.09. ME w skokach (Riesenbeck)
  • 3-5.09. MP w ujeżdżeniu (Biały Las, Wierzbna)
  • 6-11.09. ME w sportowych rajdach konnych – 160 km (Ermelo)
  • 7-12.09. ME w ujeżdżeniu (Hagen)
  • 8-12.09. MŚ w powożeniu zaprzęgami parokonnymi (Kronenberg)

KAJAKARSTWO

  • 16-19.09. klasyczne MŚ (Kopenhaga)
  • 21-26.09. górskie MŚ (Bratysława)

KOLARSTWO

  • 23-24.01. przełajowe MP (Włoszakowice)
  • 30-31.01. przełajowe MŚ (Ostenda)
  • 21-27.02. UAE Tour (ZEA)
  • 27.02. Omloop Het Nieuwsblad (Belgia)
  • 6.03. Strade Bianche (Włochy)
  • 7-14.03. Paryż-Nicea (Francja)
  • 10-16.03. Tirreno-Adriatico (Włochy)
  • 20.03. Mediolan-San Remo (Włochy)
  • 22-28.03. Wyścig Dookoła Katalonii (Hiszpania)
  • 24.03. Driedaagse Brugge-De Panne (Belgia)
  • 26.03. E3 Saxo Bank Classic (Belgia)
  • 28.03. Gandawa-Wevelgem (Belgia)
  • 31.03. Dwars Door Vlaanderen (Belgia)
  • 4.04. Wyścig Dookoła Flandrii (Belgia)
  • 5-10.04. Wyścig Dookoła Kraju Basków (Hiszpania)
  • 11.04. Paryż-Roubaix (Francja)
  • 18.04. Amstel Gold Race (Holandia)
  • 21.04. Strzała Walońska (Belgia)
  • 22-25.04. torowy Puchar Narodów (Newport)
  • 25.04. Liege-Bastogne-Liege (Belgia)
  • 27.04.-2.05. Tour de Romandie (Szwajcaria)
  • 1.05. Eschborn-Frankfurt
  • 1.05. Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
  • 13-16.05. torowy Puchar Narodów (Hongkong)
  • 7-9.05. CCC Tour – Grody Piastowskie
  • 8-9.05. górski PŚ (Albstadt/)
  • 15-16.05. górski PŚ (Nove Mesto)
  • 8-30.05. Giro d’Italia
  • 19-23.05. Bałtyk-Karkonosze Tour
  • 26-30.05. Orlen Nations Grand Prix
  • 30.05.-6.06. Criterium du Dauphine (Francja)
  • 3-6.06. torowy Puchar Narodów (Cali/Kolumbia)
  • 4-6.06. Małopolski Wyścig Górski
  • 6-13.06. Wyścig Dookoła Szwajcarii
  • 12-13.06. górski PŚ (Leogang)
  • 23-26.06. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
  • 26.06.-18.07. Tour de France
  • 3-4.07. górski PŚ (Les Gets)
  • 8-11.07. górskie ME (Nowy Sad)
  • 14-17.07. Wyścig Dookoła Mazowsza
  • 31.07. Clasica San Sebastian (Hiszpania)
  • 9-15.08. Tour de Pologne
  • 14.08.-5.09. Vuelta a Espana
  • 15.08. Memoriał Henryka Łasaka
  • 16.08. Puchar Uzdrowisk Karpackich
  • 22.08. Cyclassics Hamburg
  • 25-29.08. górskie MŚ (Val di Sole)
  • 29.08. Bretagne Classic – Ouest France
  • 30.08.-5.09. BinckBank Tour (Belgia)
  • 4-5.09. Wyścig Dookoła Warmii i Mazur
  • 4-5.09. górski PŚ (Lenzerheide)
  • 10.09. Grand Prix Quebecu (Kanada)
  • 12.09. Grand Prix Montrealu (Kanada)
  • 18-19.09. górski PŚ (Snowshoe)
  • 19-26.09. MŚ (Brugia)
  • 9.10. Il Lombardia
  • 13-17.10. torowe MŚ (Aszchabad)
  • 14-19.10. Tour of Guangxi (Chiny)

KOSZYKÓWKA

  • 3 i 6.02. el. ME kobiet 2021; m.in. Polska – Białoruś
  • 11-14.02. finałowy turniej PP mężczyzn (Lublin)
  • 19.02. el. ME mężczyzn 2020: Polska – Hiszpania (Gliwice)
  • 21.02. el. ME mężczyzn 2020: Polska – Rumunia (Gliwice)
  • 7-9.05. turniej finałowy LM FIBA mężczyzn
  • 26-30.05. turniej kwalifikacyjny do igrzysk 3×3 mężczyzn z udziałem Polski (Graz)
  • 17-27.06. ME kobiet (Francja, Hiszpania)
  • 29.06.-4.07. turniej kwalifikacyjny mężczyzn do igrzysk z udziałem Polski (Kowno)

LEKKA ATLETYKA

  • 12.02. halowy Orlen Cup (Łódź)
  • 17.02. Copernicus Cup (Toruń)
  • 20-21.02. HMP (Toruń)
  • 4-7.03. HME (Toruń)
  • 13.03. PE w rzutach
  • 1-2.05. World Athletics Relays – nieoficjalne MŚ w sztafetach (Chorzów)
  • 9.05. Gold Tokyo – Continental Tour Gold (Tokio)
  • 11.05. Continental Tour Gold (Nankin)
  • 19.05. Zlata Tetra – Continental Tour Gold (Ostrawa)
  • 23.05. Diamentowa Liga (Rabat)
  • 28.05. DL (Dauha)
  • 30.05. Memoriał Janusza Kusocińskiego (Chorzów)
  • 4.06. DL (Rzym)
  • 5.06. GP Sopotu im. Janusza Sidły
  • 5.06. Continental Tour Gold (Kingston)
  • 6.06. Continental Tour Gold (Hengelo)
  • 8.06. Continental Tour Gold (Turku)
  • 10.06. DL (Oslo)
  • 19.06. Tyczka na Molo (Sopot)
  • 19-20.06. drużynowe ME (Chorzów)
  • 25-26.06. MP (Poznań)
  • 30.06. Memorial Ireny Szewińskiej – Continental Tour Gold (Bydgoszcz)
  • 4.07. DL (Sztokholm)
  • 6.07. Memoriał Istvana Gyulaia – Continental Tour Gold (Szekesfehervar)
  • 9.07. DL (Monako)
  • 13.07. DL (Londyn)
  • 14.08. DL (Szanghaj)
  • 21.08. DL (Eugene)
  • 22.08. DL (Chiny)
  • 26.08. DL (Lozanna)
  • 28.08. DL (Paryż)
  • 3.09. DL (Bruksela)
  • 5.09. Memoriał Kamili Skolimowskiej – Continental Tour Gold (Chorzów)
  • 8-9.09. DL (Zurych)
  • 14.09. Memoriał Borisa Hanzekovica – Continental Tour Gold (Zagrzeb)
  • 18.09. Continental Tour Gold (Nairobi)

ŁUCZNICTWO

  • 30-31.01. halowe MP (Wilkowice)
  • 16-21.03. PE (Porec)
  • 16-21.04. PE (Antalya)
  • 19-25.04. PŚ (Gwatemala City)
  • 17-23.05. PŚ (Szanghaj)
  • 22-23.05. Memoriał Mieczysława Nowakowskiego (Warszawa)
  • 31.05-6.06. ME – kwalifikacja indywidualna do igrzysk w Tokio (Antalya)
  • 22-27.06. PŚ – kwalifikacja drużynowa do igrzysk w Tokio (Paryż)
  • 26-27.06. Memoriał Ireny Szydłowskiej (Warszawa)
  • 2-4.07. MP – 2×70 m (Gdańsk)
  • 4-5.09. MP w łukach bloczkowych (Więcławice)
  • 19-27.09. MŚ (Yankton)
  • 17-19.09. MP (miejsce do ustalenia)
  • 26.09. Memoriał Jana Konopczyńskiego (Żołędowo)
  • 4-10.10. MŚJ (Perth)

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE

  • 24-27.03. MŚ (Sztokholm)
  • 15-18.04. World Team Trophy (Osaka)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

  • 16-17.01. ME (Heerenveen)
  • 22-24.01. PŚ (Heerenveen)
  • 29-31.01. PŚ (Heerenveen)
  • 11-14.02. MŚ (Heerenveen)

MOTOCYKLE

  • 28.03. GP Kataru (Dauha)
  • 11.04. GP Argentyny (Termas de Rio Hondo)
  • 18.04. GP Ameryk (Austin)
  • 2.05. GP Hiszpanii (Jerez de la Frontera)
  • 16.05. GP Francji (Le Mans)
  • 30.05. GP Włoch (Florencja)
  • 6.06. GP Katalonii (Barcelona)
  • 20.06. GP Niemiec (Chemnitz)
  • 27.06. GP Holandii (Assen)
  • 11.07. GP Finlandii (Kausala)
  • 15.08. GP Austrii (Spielberg)
  • 29.08. GP Wielkiej Brytanii (Silverstone)
  • 12.09. GP Aragonii (Alcaniz)
  • 19.09. GP San Marino i wybrzeża Rimini (Misano Adriatico)
  • 3.10. GP Japonii (Motegi)
  • 10.10. GP Tajlandii (Buriram)
  • 24.10. GP Australii (Ventnor)
  • 31.10. GP Malezji (Sepang)
  • 14.11. GP Walencji (Cheste)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

  • 3 i 6.01. PŚ slalom kobiet i mężczyzn (Zagrzeb)
  • 8-10.01. PŚ dwa slalomy giganty i slalom mężczyzn (Adelboden)
  • 9-10.01. PŚ zjazd i supergigant kobiet (St. Anton)
  • 12.01. PŚ slalom kobiet (Flachau)
  • 15-17.01. PŚ dwa zjazdy i slalom mężczyzn (Wengen)
  • 16-17.01. PŚ dwa slalomy giganty kobiet (Maribor/Słowenia)
  • 22-24.01. PŚ supergigant, zjazd i slalom mężczyzn (Kitzbuehel)
  • 22-23.01. PŚ dwa zjazdy kobiet (Crans-Montana)
  • 24.01. PŚ supergigant kobiet (Crans-Montana)
  • 26.01. PŚ slalom mężczyzn (Schladming), slalom gigant kobiet (Kronplatz)
  • 30-31.01. PŚ zjazd i supergigant kobiet (Garmisch-Partenkirchen), dwa slalomy mężczyzn (Chamonix)
  • 5-6.02. PŚ supergigant i zjazd mężczyzn (Garmisch-Partenkirchen/)
  • 8-21.02. MŚ (Cortina d’Ampezzo)
  • 27-28.02. PŚ zjazd i supergigant kobiet (Val di Fassa), dwa slalomy giganty mężczyzn (Bansko)
  • 6-7.03. PŚ zjazd i supergigant mężczyzn (Kvitfjell), slalom gigant i slalom kobiet (Jasna)
  • 12-13.03. PŚ dwa slalomy kobiet (Aare)
  • 13-14.03. PŚ slalom gigant i slalom mężczyzn (Kranjska Gora/Słowenia)
  • 17-21.03. finały PŚ zjazd, supergigant, drużynowo, slalom gigant, slalom (Lenzerheide)

NARCIARSTWO KLASYCZNE

  • 1-10.01. PŚ – biegi Tour de Ski (Val Muestair, Dobiacco, Val di Fiemme)
  • 1.01. PŚ – skoki Turniej Czterech Skoczni (Garmisch-Partenkirchen)
  • 3.01. PŚ – skoki TCS (Innsbruck)
  • 6.01. PŚ – skoki TCS (Bischofshofen)
  • 9-10.01. PŚ – skoki (Titisee-Neustadt)
  • 15-17.01. PŚ – kombinacja norweska (Val di Fiemme)
  • 16-17.01. PŚ – skoki (Zakopane)
  • 22-24.01. PŚ – kombinacja norweska (Lahti)
  • 23-24.01. PŚ – biegi, skoki (Lahti)
  • 29-31.01. PŚ – kombinacja norweska (Seefeld)
  • 30-31.01. PŚ – biegi (Falun), skoki (Willingen)
  • 5-7.02. PŚ – kombinacja norweska (Klingenthal)
  • 6-7.02. PŚ – biegi (Ulricehamn), skoki (Klingenthal)
  • 9-14.02. MŚJ (Lahti, Vuokatti)
  • 13-14.02. PŚ – skoki (Polska)
  • 19-20.02. PŚ – skoki (Rasnov)
  • 20-21.02. PŚ – biegi (Nove Mesto)
  • 23.02-4.03. MŚ (Oberstdorf)
  • 12-14.03. PŚ – biegi, kombinacja norweska (Oslo)
  • 13-14.03. PŚ – skoki Raw Air (Oslo)
  • 16.03. PŚ – skoki RA (Lillehammer)
  • 18.03. PŚ – skoki RA (Trondheim)
  • 19-21.03. finał PŚ – biegi (miejsce do ustalenia), kombinacja norweska (Schonach)
  • 20-21.03. PŚ – skoki RA (Vikersund)
  • 26-28.03. PŚ – loty (Planica)

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY

  • 24-28.03. PŚ (Budapeszt)
  • 7-11.04. PŚ (Sofia)
  • 15-18.04. PŚ (Sofia)
  • 13-16.05. finał PŚ (Seul)
  • 7-13.06. MŚ (Mińsk)
  • 4-11.07. ME (Niżny Nowogród)

PIŁKA NOŻNA

  • 1-11.02. Klubowe MŚ 2020 (Katar)
  • 16-17 i 23-24.02. pierwsze mecze 1/8 finału LM
  • 18.02. pierwsze mecze 1/16 finału LE
  • 25.02. rewanżowe mecze 1/16 finału LE
  • 26.02. losowanie par 1/8 finału LE (Nyon)
  • 9-10 i 16-17.03. rewanżowe mecze 1/8 finału LM
  • 11.03. pierwsze mecze 1/8 finału LE
  • 18.03. rewanżowe mecze 1/8 finału LE
  • 19.03. losowanie 1/4 i 1/2 finału LM i LE (Nyon)
  • 24-31.03. ME do lat 21 – faza grupowa (Słowenia, Węgry)
  • 25.03. el. MŚ 2022 Węgry – Polska
  • 28.03. el. MŚ 2022 Polska – Andora
  • 31.03. el. MŚ 2022 nglia – Polska
  • 6-7.04. pierwsze mecze ćwierćfinałowe LM
  • 8.04. pierwsze mecze ćwierćfinałowe LE
  • 13-14.04. rewanżowe mecze ćwierćfinałowe LM
  • 15.04. rewanżowe mecze ćwierćfinałowe LE
  • 27-28.04. pierwsze mecze półfinałowe LM
  • 29.04. pierwsze mecze półfinałowe LE
  • 2.05. finał Pucharu Polski (wstępnie Warszawa)
  • 4-5.05. rewanżowe mecze półfinałowe LM
  • 6.05. rewanżowe mecze półfinałowe LE
  • 16.05. finał Ligi Mistrzyń (Goeteborg)
  • 26.05. finał LE (Gdańsk)
  • 29.05. finał LM (Stambuł)
  • 31.05-6.06. ME do lat 21 – faza pucharowa (Słowenia, Węgry)
  • 11.06.-10.07. mistrzostwa Ameryki Południowej – Copa America (Argentyna, Kolumbia)
  • 11.06.-11.07. ME (Amsterdam, Baku, Bilbao, Budapeszt, Bukareszt, Dublin, Glasgow, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Rzym, Sankt Petersburg)
  • 14.06. ME Polska – Słowacja (Dublin)
  • 19.06. ME Polska – Hiszpania (Bilbao)
  • 23.06. ME Polska – Szwecja (Dublin)
  • 2.09. el. MŚ 2022 Polska – Albania
  • 5.09. el. MŚ 2022 San Marino – Polska
  • 8.09. el. MŚ 2022 Polska – Anglia
  • 6.10. półfinał LN UEFA Włochy – Hiszpania (Mediolan)
  • 7.10. półfinał LN Belgia – Francja (Turyn)
  • 9.10. el. MŚ 2022 Polska – San Marino
  • 10.10. o 3. miejsce LN (Turyn)
  • 10.10. finał LN (Mediolan)
  • 12.10. el. MŚ 2022 Albania – Polska
  • 12.11. el. MŚ 2022 Andora – Polska
  • 15.11. el. MŚ 2022 Polska – Węgry
  • grudzień Klubowe MŚ 2021 (Japonia)

PIŁKA RĘCZNA

  • 14-31.01. MŚ mężczyzn (Egipt)
  • 29-30.05. Final Four Ligi Mistrzyń (Budapeszt)
  • 12-13.06. Final Four Ligi Mistrzów (Kolonia)
  • 2-19.12. MŚ kobiet (Hiszpania)

PŁYWANIE

  • 10-23.05. ME (Budapeszt)

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

  • 3-11.04. ME (Moskwa)
  • listopad MŚ (Lima)

RAJDY SAMOCHODOWE

  • 21-24.01. MŚ Rajd Monte Carlo
  • 12-14.03. ME Rally Serras de Fafe e Felgueiras
  • 25-27.03. ME Rajd Azorów
  • 22-25.04. MŚ Rajd Chorwacji
  • 23-25.04. MP Rajd Świdnicki
  • 6-8.05. ME Rajd Wysp Kanaryjskich
  • 14-16.05. MP Rajd Nadwiślański
  • 20-23.05. MŚ Rajd Portugalii
  • 3-6.06. MŚ Rajd Włoch
  • 4-6.06. MP Rajd Żmudzi (Litwa)
  • 18-20.06. ME i MP Rajd Polski
  • 24-27.06. MŚ Rajd Safari
  • 1-3.07. ME Rajd Lipawy
  • 15-18.07. MŚ Rajd Estonii
  • 23-25.07. ME Rally di Roma Capitale
  • 29.07.-1.08. MŚ Rajd Finlandii
  • 5-7.08. MP Rajd Rzeszowski
  • 19-20.08. MŚ MŚ Rajd Wielkiej Brytanii
  • 27-29.08. ME Rajd Barum
  • 9-12.09. MŚ Rajd Chile
  • 10-12.09. MP Rajd Śląska
  • 14-17.10. MŚ Rajd Hiszpanii
  • 15-17.10. MP Rajd Koszyc (Słowacja)
  • 22-24.10. ME Rajd Węgier
  • 11-14.11. MŚ Rajd Japonii

RUGBY

  • 6.02.-20.03. Puchar Sześciu Narodów
  • 18.09.-16.10. PŚ kobiet (Nowa Zelandia)

SANECZKARSTWO

  • 2-3.01. lodowy PŚ (Berchtesgaden-Koenigssee/)
  • 9-10.01. lodowy PŚ i ME (Sigulda)
  • 14-17.01. naturalny PŚ (Passeiertal)
  • 16-17.01. lodowy PŚ (Oberhof)
  • 23-24.01. lodowy PŚ (Innsbruck)
  • 29-31.01. lodowe MŚ (Berchtesgaden-Koenigssee/)
  • 4-7.02. naturalne MŚ (Umhausen)
  • 10-13.02. naturalny PŚ (Laas)

SHORT TRACK

  • 22-24.01. ME (Gdańsk)
  • 5-7.03. MŚ (Dordrecht)

SIATKÓWKA

  • 2-4.02. LM kobiet, II turniej grupy A z udziałem Developres SkyRes Rzeszów, grupy C z udziałem ŁKS Commercecon Łódź i grupy E z udziałem Grupy Azoty Chemik Police (Schwerin, Łódź, Police)
  • 1.05. LM mężczyzn – finał (miejsce do ustalenia)
  • 11-13.05. Liga Narodów kobiet, 1. runda z udziałem Polek (Włochy)
  • 14-16.05. Liga Narodów mężczyzn – faza interkontynentalna (Katowice)
  • 18-20.05. Liga Narodów kobiet, 2. runda z udziałem Polek (Bruksela)
  • 25-27.05. Liga Narodów kobiet, 3. runda z udziałem Polek (Ottawa)
  • 28-30.05. Liga Narodów mężczyzn – faza interkontynentalna (Gdańsk)
  • 1-3.06. Liga Narodów kobiet, 4. runda z udziałem Polek (Polska/miasto do ustalenia)
  • 8-10.06. Liga Narodów kobiet, 5. runda z udziałem Polek (Jiangmen)
  • 23-27.06. Liga Narodów kobiet i mężczyzn, turnieje finałowe (Chiny, Włochy)
  • 6-19.12. Klubowe MŚ mężczyzn (miejsce do ustalenia)

SIATKÓWKA PLAŻOWA

  • 21-27.06. turniej finałowy Pucharu Kontynentalnego (miejsce do ustalenia)
  • 11-15.08. ME (Wiedeń)

SNOWBOARD

  • 8.01. PŚ big air (Kreischberg)
  • 9.01. PŚ slalom (Scuol)
  • 16.01. PŚ snowboard cross (Montafon)
  • 22-23.01. PŚ slopestyle i halfpipe (Laax)
  • 23-24.01. PŚ snowboard cross (Bergamo)
  • 30.01. PŚ slalom (Moskwa)
  • 5-6.02. PŚ slopestyle i halfpipe (Mammoth)
  • 6-7.02. PŚ slalom (Bannoje)
  • 13-14.02. PŚ slalom (Pjongczang)
  • 6.03. PŚ slalom (Rogla)
  • 7-8.03. PŚ slopestyle, big air i halfpipe (Calgary)
  • 13-14.03. PŚ slopestyle i halfpipe (Calgary)
  • 20.03. PŚ snowboard cross (Veysonnaz)
  • 20-21.03. PŚ slalom (Berchtesgaden/)
  • 27.03. PŚ slopestyle (Szpindlerowy Młyn)

STRZELECTWO

  • 8-10.01. finał ligi – karabin i pistolet (Bydgoszcz)
  • 13-17.01. ISSF GP – karabin i pistolet (Ruse)
  • 3-6.02. GP Rabatu – skeet i trap (Maroko)
  • 11-14.02. GP Pilzna – karabin i pistolet (Czechy)
  • 18-21.02. GP Cypru – skeet i trap (Nikozja)
  • 1-5.03. ME – karabin i pistolet oraz ruchoma tarcza (Lohja), PŚ – skeet i trap (Kair)
  • 23-29.03. PŚ – skeet i trap (New Delhi/Indie)
  • 24-28.03. GP Wrocławia – karabin i pistolet (Wrocław)
  • 16-27.04. PŚ – karabin, pistolet, skeet i trap (Changwon)
  • 4-9.05. GP of Liberation – karabin i pistolet (Pilzno)
  • 13-16.05. PŚ – skeet i trap (Lonato)
  • 28.05.-6.06. ME – karabin, pistolet, skeet i trap (Osijek)
  • 8-17.06. MŚ – skeet i trap (Chatearoux)
  • 17-20.06. MP – karabin i pistolet (Wrocław)
  • 28.06.-1.07. PŚ – karabin, pistolet, skeet i trap (Baku)
  • 25-27.07. MP karabin i pistolet – open (Bydgoszcz)
  • 1-11.09. ISSF GP – karabin i pistolet (Dżakarta/Indonezja)
  • 9-12.09. MP – skeet i trap (Wrocław)
  • 1-3.10. finał PP karabin i pistolet (Starachowice)
  • 1-10.10. MŚJ (Las Palmas)

SZACHY

  • 15-31.01. Superturniej Tata Steel Chess (Wijk aan Zee)
  • 7-21.04. Indywidualne ME (Reykjavik/Islandia)
  • 31.05,-13.06. Indywidualne ME kobiet (Mamaja/Rumuna)
  • 11-22.11. Drużynowe ME (Terme Olimia/Słowenia)
  • 27.11.-5.12. Klubowy Puchar Europy (Monaco, Ohrid)

SZERMIERKA

  • 27-28.03. PP KGHM Tour w szpadzie, szabli i florecie
  • 17-18.04. PP KGHM Tour w szpadzie, szabli i florecie
  • 5-6.06. MP w szpadzie, szabli i florecie (miejsce do ustalenia)

TENIS

  • 5-13.01. WTA (Abu Zabi)
  • 5-13.01. ATP (Delray Beach, Antalya)
  • 10-13.01. kwalifikacje Australian Open (kobiety – Dubaj, mężczyźni – Dauha)
  • 31.01.-6.02. dwa turnieje ATP (Melbourne)
  • 8-21.02. Australian Open (Melbourne)
  • 5-6.03. Puchar Davisa: Polska – Salwador w Grupie Światowej II (Kalisz)
  • 13-18.04. Puchar Billie Jean King – turniej finałowy (Budapeszt)
  • 16-17.04. Puchar Billie Jean King – baraż Polska – Brazylia (Bytom)
  • 23.05.-6.06. French Open (Paryż)
  • 28.06.-11.07. Wimbledon (Londyn)
  • 30.08.-12.09. US Open (USA)
  • 14-21.11. ATP Finals (Turyn)
  • 22-28.11. Puchar Davisa – turniej finałowy (Madryt)

TENIS STOŁOWY

  • 23-24.01. el. DME kobiet i mężczyzn (Gdańsk, Zagrzeb)
  • 29-31.01. MP (miejsce do ustalenia)
  • 10-14.02. Europejskie kwalifikacje do igrzysk (Moskwa)
  • 27.02.-7.03. DMŚ (Busan)
  • 22-27.06. ME (Warszawa)
  • 28.09.-3.10. ME (Kluż-Napoca)

WIOŚLARSTWO

  • 30.01. MP na ergometrze (miejsce do ustalenia)
  • 23-27.02. MŚ na ergometrze (wirtualnie)
  • 9-11.04. ME (Varese)
  • 30.04.-2.05. PŚ (Zagrzeb)
  • 16-18.05. finałowe regaty kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich (Lucerna)
  • 21-23.05. PŚ (Lucerna)
  • 4-6.06. PŚ (Sabaudia)
  • 7-8.08. MP (Poznań)
  • 4-5.09. MME (Kruszwica)
  • 17-24.10. MŚ (Szanghaj)

ZAPASY

  • 7-11.02. ME (Warszawa)
  • 18-21.02. europejski turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio (Budapeszt)
  • 9-10.04. MP do lat 23 kobiet i MP juniorek (Chełm)
  • 16-18.04. MP do lat 23 i MP juniorów (Teresin)
  • 23-25.04. MP U-23 – styl klasyczny (Poznań)
  • 29.04.-3.05. światowy turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio (Sofia)
  • 17-23.05. ME U-23 (Skopje/Macedonia)
  • 8-10.06. Memoriał Wacława Ziółkowskiego – styl wolny (Warszawa)
  • 9-11.06. Poland Open kobiet (Warszawa)
  • 11-13.06. Memoriał Władysława Pytlasińskiego – styl klasyczny (Warszawa)
  • 14-20.06. ME kadetów (Samakow)
  • 28.06.-4.07. ME juniorów (Dortmund/)
  • 16-22.08. MŚ juniorów (Ufa)
  • 19-23.08. MŚ kadetów (Budapeszt)
  • 2-10.09. MŚ seniorów i kobiet (Oslo)
  • 3-4.10. MP – styl klasyczny (Kostrzyń nad Odrą)
  • 10-11.10. MP – styl wolny i zapasy kobiet (miejsce do ustalenia)
  • 19-24.10. MŚ weteranów (Loutraki)
  • 1-7.11. MŚ U-23 (Belgrad)

ŻEGLARSTWO

  • 5-13.03. MŚ klasy 470 (Vilamoura)
  • 7-13.03. ME klasy RS:X (Vilamoura)
  • 26.03,-3.04. PE o Trofeum Księżniczki Zofii (Palma de Mallorca)
  • 19-23.04. ME klasy Finn (Hyeres)
  • 30.04,-8.05. ME klasy 470 (Hyeres)
  • 4-12.05. MŚ klasy Finn (Porto)
  • 10-16.05. ME Formuły Kite (Kalamata)
  • 15-22.05. ME klas Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn (Warna)
  • 21-23.05. Puchar PZŻ cz. 1 (Krynica Morska)
  • 23-29.05. MŚ klasy RS:X (Qinhuangdao)
  • 25-30.05. MEJ klasy iQFoil (Costa Brava)
  • 28-30.05. Puchar PZŻ cz. 2 (Krynica Morska)
  • 2-6.06. Regaty Medemblik Regatta (Medemblik)
  • 8-15.06. PŚ (Enoshima)
  • 9-16.06. MEJ klasy Laser (Tivat)
  • 19-27.06. Regaty Kieler Woche (Kilonia)
  • 20-27.06. ME klasy Optimist (El Puerto de Santa Maria)
  • 26.06-3.07. MEJ klasy Laser Radial (Kastela)
  • 1-11.07. MŚ klasy Optimist (Riva del Garda)
  • 2-18.07. Regaty Gdynia Sailing Days (Gdynia)
  • 3-10.07. MŚJ klasy 470 (San Remo)
  • 5-11.07. MŚJ klas 49er, 49erFX, Nacra 17 (Gdynia)
  • 11-18.07. MŚJ klasy 470 (Aregai)
  • 19-25.07. MŚJ Formuły Kite (Gizzeria)
  • 24-30.07. MŚ klasy Micro (Martigues)
  • 24-31.07. MEJ klasy 470 (Formia)
  • 26-31.07. MŚJ klasy iQFoil (Campione)
  • 30.07-7.08. MŚ klasy 29 (Aarhus)
  • 16-21.08. MŚ w windsurfingowej klasie Raceboard (Ryga)
  • 19-27.08. MŚJ klasy Laser (Portland)
  • 23-28.08. Drużynowe ME klasy Optimist (Lago de Ledro)
  • 23-31.08. ME klasy 29er (Walencja)
  • 25-30.08. MŚ klasy iQFoil (Silvaplana)
  • 9-16.09. MŚ klasy Laser Standard (Barcelona)
  • 10-16.09. MŚ Formuły Kite (Weifang)
  • 17-19.09. MP klas olimpijskich cz. 1 (Gdańsk Górki Zachodnie)
  • 22-23.09. MP w sprincie (Gdańsk Górki Zachodnie)
  • 24-26.09. MP klas olimpijskich cz. 2 (Gdańsk Górki Zachodnie)
  • 27.09-3.10. ME drużyn mieszanych Formuły Kite (Nafpaktos)
  • 10-17.10. MŚ klasy Laser Radial kobiet i mężczyzn (Shoreacres)
  • 11-17.10. MŚ drużyn mieszanych Formuły Kite (Torregrande)
  • 23-30.10. ME klasy iQFoil (Marsylia)
  • 16-21.11. MŚ klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Al-Mussanah/Oman)

ŻUŻEL

  • 24.04. GP (miejsce do ustalenia)
  • 22.05. GP (Teterow)
  • 5.06. GP (Praga)
  • 19.06. GP (miejsce do ustalenia)
  • 17.07. GP (Cardiff)
  • 31.07. GP (Wrocław)
  • 7.08. GP (Warszawa)
  • 14.08. GP (Malilla)
  • 28.08. GP (Togliatti)
  • 11.09. GP (Vojens)
  • 17.09. 1. półfinał Speedway of Nations (Daugavpils)
  • 18.09. 2. półfinał SoN (Daugavpils)
  • 2.10. GP (Toruń)
  • 16-17.10. finał SoN (Manchester)

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

Komentarze