Cracovia – Piast Gliwice. Oceny podopiecznych trenera Fornalika

Piast Gliwice po raz kolejny się nie popisał. To już ponad miesiąc od ostatniej wygranej Piasta. W Krakowie ekipa Waldemara Fornalika nie pokazała zęba.

Jakub Szmatuła 6

Przy obu bramkach raczej nie mógł zrobić nic więcej, ale też nie okazał się bohaterem. W pierwszej połowie źle piąstkował i niepotrzebnie wybił piłkę na rzut rożny.

Martin Konczkowski 5

Wygrał 75% pojedynków (9 z 12) co okazało się najlepszym wynikiem w zespole Piasta. W ofensywie jednak nie tak widoczny jak zazwyczaj.

Uroš Korun 5

Uważny i aktywny. Już na początku meczu przeciął podanie, które mogło zakończyć się groźną sytuacją. Dał się mocno we znaki Krzysztofowi Piątkowi.

Jakub Czerwiński 4

Dał się przeskoczyć Krzysztofowi Piątkowi w akcji po której padła bramka na 1:0. Potem napastnik Cracovii w ważnych sytuacjach uciekał mu jeszcze dwukrotnie.

Mikkel Kirkeskov 2

Maczał palce przy obu golach dla Cracovii. Kilkakrotnie łatwo ogrywany przez rywali. W 83. minucie podał piłkę do… sędziego, co skończyło się akcją Pasów.

Tomasz Jodłowiec 5

Stoczył aż 40 pojedynków z rywalami (najwięcej w zespole), ale wygrał tylko 17. Ma papiery, by grać znacznie lepiej.

Tom Hateley 5

Umie korzystać ze swoich warunków. W drugiej połowie przepchnął Mateusza Wdowiaka, zgarnął piłkę, a akcję golem sfinalizował Živec. Za to przy akcji bramkowej Cracovii stał i machał ręką.

Denis Gojko 4

Na początku meczu mógł wyprowadzić Piasta na prowadzenie, ale strzelił za słabo. Trener Waldemar Fornalik nie mógł odżałować tej sytuacji.

Saša Živec 6

W swoim stylu, aktywny i wszędobylski. Piękny strzał na 1:1 poprzedzony efektownym ograniem Michala Siplaka. Stracił aż 8 piłek, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Gerard Badia 5

Tym razem stałe fragmenty gry nie były jego mocną stroną. Posyłał piłkę za nisko i zazwyczaj kończyła swój lot na pierwszym piłkarzu Cracovii. Naharował się też w defensywie.

Michal Papadopulos 5

Strzelał trzy razy, ale ani raz nie trafił w bramkę. Nieźle radził sobie pod naciskiem rywali. W 15 minucie z niczego oddał groźny strzał. Aktywny, ale bez szczęścia pod bramką rywali.

Karol Angielski 5

Niezła zmiana, ale zabrakło skuteczności. Na nodze miał piłkę meczową. Po jego podaniu Živec strzelił gola, ale tym razem wkład asystenta nie był zbyt znaczący.

Joel Valencia niesklas.

Nie można mu zarzucić, że się nie starał. Błysnął walecznością i dobrą pracą w tyłach. Po jego podaniu Angielski miał świetną okazję na doprowadzenie do remisu 2:2.

Martin Bukata niesklas.

Wszedł za późno, by odwrócić losy spotkania. Przegrał oba pojedynki, które stoczył z rywalami.