Czekali dziewięć lat

Po długiej przerwie AC Milan wygrał mecz Ligi Mistrzów na San Siro. Pokonał pewnie Dinamo Zagrzeb.

Zespół z Zagrzebia, który w pierwszym meczu sprawił sensację, bo wygrał z Chelsea, przyjechał do Mediolanu z jasnym założeniem. Aby nie stracić gola i ewentualnie spróbować coś strzelić z kontry. Pierwsza część tego planu została przed przerwą niemal zrealizowana. Gospodarze dominowali na boisku, ale mieli problemy ze stwarzaniem sytuacji. Wreszcie, tuż przed gwizdkiem oznaczającym przerwę, Rafael Leao wywalczył rzut karny dla „Rossonerich”. Jedenastkę na bramkę zamienił Olivier Giroud, który strzelił pierwszego gola w LM od marca 2021 roku.

Tuż po przerwie najaktywniejszy na boisku Leao urwał się lewą stroną i popisał się świetnym dośrodkowaniem. Wprost na głowę Alexisa Saelemaekersa, który trafił pod poprzeczkę i podwoił dorobek swojego zespołu. Wydawało się wówczas, że tym trafieniem Milan „zabił” mecz i emocji nie będzie zbyt wiele. Kibice na San Siro oczekiwali kolejnych trafień gospodarzy, tymczasem do siatki trafili goście.

Defensorzy mediolańskiego zespołu dali się ograć, jak dzieci Bruno Petkoviciowi, który wyłożył piłkę Mislavowi Orsziciowi. Chorwat pokazał, że nie jest najlepszym strzelcem Dinama przez przypadek i zdobył swojego drugiego gola w tej edycji Champions League. Nadzieje gości, że może uda się powalczyć o remis prysły w 77. minucie spotkania. Świetną, dwójkową akcję przeprowadzili Theo Hernandez i Tomasso Pobega, którzy między sobą rozegrali piłkę. Podawał Francuz, a 23-letni Włoch strzelił swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów. Milan wygrał pierwszy mecz Champions League na San Siro od września 2013 roku, czyli od niemal 9 lat.

AC Milan – Dinamo Zagrzeb 3:1 (1:0)

1:0 – Giroud (45. karny), 2:0 – Saelemaekers (47), 2:1 – Orszić (56), 3:1 – Pobega (77).

Sędziował Jesus Gil Manzano (Hiszpania). Żółte kartki: Orszić, Marin.

MILAN: Maignan – Calabria, Kalulu, Tomori, Hernandez – Tonali (67. Pobega), Binnasir (78. Krunić) – Saelemaekers (78. Messias), Diaz (79. Dest), Leao – Giroud (68. De Ketelaere). Trener Silvio PIOLI.

DINAMO: Livaković – Moharrami (63. Szpikić), Ristovski (78. Drmić), Szutalo, Perić, Ljubiczić – Ademi , Miszić, Ivanuszec – Orszić (84. Marin), Petković (83. Baturina). Trener Ante CZACZIĆ.