Częstochowska A klasa. Do samego końca

Ostatnie dwie kolejki drugiej grupie zadecydują o awansie. LKS Kamienica Polska z niepokojem będzie obserwować najbliższe spotkanie Lotu.


Mecz drużyny z Konopisk ze Startem Soborzyce będzie kluczowy dla układu tabeli. Jeżeli gospodarze wygrają, to zapewnią sobie zwycięstwo w lidze i awans do klasy okręgowej. W przypadku porażki decydujący będzie trudny wyjazd do Starczy.

Zespół z Kamienicy w 24 serii gier wykonał swoje zadanie. W wyjazdowym spotkaniu wygrał z Olimpią Huta Stara 4:1. Lot również wygrał swój mecz. Podopieczni Łukasza Kotasa byli o klasę lepsi od Orkanu Rzerzęczyce. Po czterech trafieniach Mariusza Figzała, dwóch Jakuba Woźniaka oraz bramkach Przemysława Kowalika i Piotra Maciejewskiego rozbili rywali 8:0.

Szansę na awans miała także Jura Niegowa. Zaprzepaściła ją w Starczy, co nie może dziwić. Czarni przy Sportowej stworzyli istną twierdzę – w tym sezonie na własnym boisku ulegli tylko raz. W derbowym starciu musieli uznać wyższość Kamienicy Polskiej. Jura nie miała tyle szczęścia i uległa gospodarzom 1:2 tym samym odpadając z walki o awans.

Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki. Drużynę z Konopisk czeka mecz u siebie ze Startem Soborzyce i wyjazd do Starczy na mecz z Czarnymi. Kamienica Polska w 25 serii gier odpoczywa, a w ostatniej kolejce jedzie do Masłońskie na mecz z miejscową Unią. Możliwe, że ten wyjazd będzie już tylko czystą turystyką.


Fot. facebook.com/kamienicapolskalks

Komentarze