„Diabeł” chwali Zagłębie!

– Muszę pochwalić Zagłębie, ale nie za ten mecz, ale cały sezon. Długo, chyba 10 lat czekali na ten awans i w końcu się doczekali – mówi „Sportowi” popularny „Diabeł” .

– Ten awans nie był przypadkowy, chociaż mieszkam na stałe we Francji to śledzę polską piłkę i z zainteresowaniem przyglądałem się rozwojowi wypadków w Nice I lidze. Awans Zagłębia, jak i Miedzi nie był przypadkowy, obie drużyny zasłużyły na grę w ekstraklasie. Zagłębie, tak jak Górnik w zeszłym sezonie, miało serię 6 wygranych meczów z rzędu. Rekordu nie było, siódmego nie udało się wygrać, gdyż Tychy pokazały się z jak najlepszej strony. Chłopaki z Sosnowca zasłużyli jak najbardziej na ten awans, teraz mogą się bawić wspólnie z kibicami, celebrować swój sukces. To im się należy.

Szarmach, który przyjechał do Polski na krótki pobyt uważa, że Zagłębie musi się jednak wzmocnić, by w ekstraklasie mieć coś do powiedzenia.

– Z tego, co widziałem na boisku, to Zagłębie popełniło trochę błędów, które nie mogą zdarzać się w ekstraklasie. Tam trzeba prezentować zupełnie inną piłkę, mieć w składzie doświadczonych zawodników. Na pewno muszą się wzmocnić, kilka transferów będzie koniecznych. To nie jest tak, że pokonuje się kolejny szczebel, wchodzi do ekstraklasy i gra się w niej tym samym składem. Bez wzmocnień na pewno się nie obejdzie, ale o tym wiedzą z pewnością władze klubu – dodaje na koniec 61-krotny reprezentant Polski, który zapewnia, że będzie teraz bardzo wnikliwie oglądał rosyjski mundial.