Efektowne zwycięstwo Ruchu

Piłkarze Ruchu Chorzów w świetnym stylu pokonali rywali z Bełchatowa 4:0.

Trener Jarosław Skrobacz zdecydował się postawić w sobotnim meczu na tych samych zawodników, jakich posłał w bój w ostatnim spotkaniu z Motorem.

Od pierwszych minut gospodarze dyktowali warunki gry. Pierwszego gola zdobyli po rzucie karnym. Szczepan został sfaulowany, a Mokrzycki pewnie wykorzystał jedenastkę.

Piętnaście minut później Foszmańczyk zszedł do środka i uderzeniem tuż przy słupku podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Wójtowicz ominął dwój rywali i podał do Foszmańczyk. Kapitan Ruchu uderzył ładnie, ale niecelnie. Jednak Szkatuła zdołał zamknąć akcję przy słupku i gospodarze prowadzili do przerwy 3:0.

W drugiej części gry zawodnicy Ruchu nie zwalniali tempa. Zdobyli co prawda tylko jedną bramkę, ale za to bardzo efektowną. Wprowadzony po przerwie Siwek oddał strzał z 20 metrów, a futbolówka poleciała w samo okienko.

Piłkarze Ruchu odnieśli bardzo przekonujące zwycięstwo, czym sprawili sporo radości swoim kibicom, którzy licznie zgromadzili się na stadionie.

Ruch Chorzów – GKS Bełchatów 4:0 (3:0)

1:0 Mokrzycki , 23 min. (k)
2:0 Foszmańczyk, 38 min.
3:0 Szkatuła, 42 min.
4:0 Siwek, 82 min.

Ruch: Bielecki – Kasolik (66 Dyr), Nawrocki, Kulejewski – Wójtowicz (60 Kwaśniewski), Mokrzycki, Neugebauer, Szkatuła (46 Kowalski) – Foszmańczyk (83 Wyroba), Janoszka (60 Siwek) – Szczepan; trener: Jarosław Skrobacz.
Rezerwowi: Styrczula, Będzieszak, Żagiel, Biskup.

Bełchatów: Komar – M. Gancarczyk, Klabnik, Dobosz, Szymorek – Warnecki (58 Mizera), Graczyk (80 Miarka), W. Gancarczyk (58 Ryszka), Golański (58 Bielka), Sołtysiński – Flaszka (69 Radionow); trener: Patryk Rachwał.
Rezerwowi: Otczenaszenko, Mikulski, Przywara, Kunka.