Ekstraklasa z kibicami?

Polski Związek Piłki Nożnej wystąpił do premiera Mateusza Morawieckiego z propozycją, która ma umożliwić kibicom oglądanie meczów na trybunach mimo obostrzeń – informuje portal interia.pl.


„Polska stałaby się prekursorem w tej dziedzinie, który jako pierwszy kraj w Europie, a być może i na świecie, zmierzyłby się z takim wyzwaniem. To z kolei postawiłoby nasz kraj oraz polską piłkę nożną w bardzo pozytywnym świetle, jeśli chodzi o walkę z pandemią oraz powrót społeczeństwa do funkcjonowania w normalnych warunkach” – napisał prezes PZPN w liście do premiera.

Pierwszy etap zakładałby wpuszczenie na stadion liczby osób nie większej niż 20 procent całkowitej pojemności stadionu i jednocześnie nie większej niż 999 osób, aby nie nadać wydarzeniu statusu imprezy masowej. Kibiców obowiązywałyby rygorystyczne przepisy sanitarne.

Obowiązkowe byłyby maseczki, także rękawiczki. Sprzedaż biletów nie byłaby prowadzona tradycyjną formą w kasach, lecz wyłącznie online. Na stadion nie byliby wpuszczani kibice drużyny gości. Nie zaproponowano daty, od której byłaby możliwość wejścia kibiców na stadiony.

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

Komentarze