Festiwal niemocy Zagłębia trwa. Koniec przygody w PP

Rafał Werner

Starcie z wiceliderem II ligi było dla sosnowiczan próbą przerwania passy spotkań bez wygranej. Okazała się ona nieudana głównie ze względu na fatalną skuteczność pod bramką rywala. Eksperymentalnie zestawiona jedenastka (debiut 17-letniego Romana Janickiego) tłumaczy taki stan rzeczy tylko połowicznie.

Już w 10. minucie Alexander Christovao nie wykorzystał znakomitej sytuacji do otwarcia wyniku, pudłując z kilku metrów. W odpowiedzi Robert Ziętarski znalazł się w sytuacji sam na sam z Matko Perdijiciem, ale trafił tylko w boczną siatkę. Lepszych okazji bramkowych przed przerwą nie było.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch groźnych strzałów zakończonych udanymi interwencjami bramkarzy. Najpierw z pola karnego uderzał Mikołaj Gabor, a w rewanżu sprzed „szesnastki” przymierzył Sebastian Milewski. W obu przypadkach jedyną zdobyczą był korner. Potem rozpętał się na dobre obustronny festiwal niemocy.
W końcówce regulaminowego czasu gry za próbę wymuszenia rzutu karnego żółta kartką ukarany został kapitan gospodarzy, Marcin Kaczmarek. Dla bez mała 39-letniego zawodnika było to drugie napomnienie tego dnia. Niesmacznie musiał powędrować do szatni.

Od początku dogrywki do zmasowanej ofensywy przystąpili sosnowiczanie. Mogło to przynieść efekt bramkowy krótko przed końcowym gwizdkiem. Po strzale głową Christovao i interwencji Mikołaja Brylewskiego piłka trafiła jednak w słupek. Zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych. Pomyłka Arkadiusza Jędrycha okazała się kosztowna…

Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec 0:0 po dogr. Karne – 5:3

Rzuty karne: 1:0 – Papikjan, 1:0 – Jędrych (nad poprzeczką), 2:0 – Ziętarski, 2:1 – Udoviczić, 3:1 – Witasik, 3:2 – Mello, 4:2 – Wawszczyk, 4:3 – Nowak, 5:3 – Marzec.
Sędziował Damian Kos (Gdańsk).

OLIMPIA: Brylewski – Ciechanowski, Witasik, Wawszczyk, Kaczmarek – Skibicki (55. Handzlik), Śmietanko (84. Poręba), Nakroszius, Ziętarski, Marzec – Gabor (64. Papikjan). Trener Mariusz PAWLAK.

ZAGŁĘBIE: Perdijić – Rzonca, Jędrych, Kokoszka, Janicki (106. Babiarz) – Mello, Milewski, Vokicz, Christovao, Banasiak (77. Udoviczić) – Torunarigha (69. Nowak). Trener Dariusz DUDEK.
Żółte kartki: Śmietanko, Kaczmarek, Marzec – Christovao, Rzonca, Janicki.
Czerwona kartka: Kaczmarek (87. druga żółta).