Futsal Champions League. Czterech bramkarzy to za mało

W meczowej kadrze Racing FC Union Luxembourg, który w drugim dniu bielskiego turnieju eliminacyjnego Futsalowej Ligi Mistrzów stanął na drodze Rekordu, było czterech bramkarzy. I może gdyby wszyscy razem stanęli między słupkami, mistrzowie Polski mieliby problemy. Wynik 11:2 nie mówi wszystkiego o tym spotkaniu.

Podopieczni Andrzeja Szłapy zaczęli od sprawdzenia wytrzymałości słupków, ale szybko nastawili celowniki. Sygnał do ataku dał w 4 minucie Alex Viana, który rozpoczął akcję, przejmując piłkę na połowie rywali, a po rozegraniu kontry z Michałem Kubikiem, strzelił gola z najbliższej odległości.

Tak się zaczęła „demolka” Portugalczyków w luksemburskich barwach, bo tak trzeba nazwać wynik 7:0 po I połowie, w której Bartłomiej Nawrat zmuszony został tylko do trzech interwencji, wykazując się najwyższą klasą. Po przerwie, gdy trener Rekordu pozwolił pograć wszystkim zawodnikom, mecz się wyrównał, ale i tak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy na 15 sek. przed ostatnim gwizdkiem, po trafieniu Łukasza Biela z przedłużonego karnego, przypieczętowali drugie w tym turnieju dwucyfrowe zwycięstwo. Awans do następnej rundy jest więc na wyciągnięcie ręki.

Rekord Bielsko-Biała – Racing FC Union Luxembourg Futsal 11:2 (7:0)

1:0 – Viana (3:42), 2:0 – Budniak (6:57), 3:0 – Kubiak (10:48), 4:0 – Marek (11:17), 5:0 – Bondar (12:42), 6:0 – Marek (16:40), 7:0 – Budniak (16:40), 8:0 – Mura (28:09), 8:1 – Pereira Goncalves (28:57), 9:1 – Biel (35:12), 9:2 – Da Silva Rodrigues Tiago (35:45), 10:2 – Bondar (37:14), 11:2 – Biel (39:45, przedłużony karny).

REKORD: Nawrat (21. Kałuża); Popławski, Budniak, Bondar, Marek – Kubik, Janovsky, Viana, Surmiak. Dudek, Mura, Biel, Gąsior. Trener Andrzej SZŁAPA.

Żółte kartki: Surmiak – Pereira Goncalves, Soares.

W drugim meczu Varna City – Cardiff University FC 3:3.

1. Rekord 2 6 21:3

2. Varna City 2 4 8:6

3. Cardiff University 2 1 4:13

4. Racing 2 0 5:16

W niedzielę zagrają: o 15.30 Racing – Cardiff University i o 18.00 Varna City – Rekord.