Badają Feliksa

Michał Feliks pojawił się wczoraj na testach medycznych w Chorzowie. Jeśli nie pojawią się żadne nieprzewidziane komplikacje, wkrótce Ruch powinien ogłosić, że do końca sezonu wypożycza 23-latka z Radomia.


Feliks jesienią rozegrał w Radomiaku 13 spotkań i zdobył 2 bramki – w ekstraklasie z Lechią Gdańsk oraz Pucharze Polski z RKS-em Radomsko. 4-krotnie wybiegał na boisko w wyjściowym składzie. Była to jego debiutancka runda na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Do Radomia trafił latem za 100 tysięcy złotych z Garbarni Kraków, w której barwach należał do czołowych postaci całej II ligi. W sezonie 2021/22 zdobył 9 bramek.

Tej zimy był zdeterminowany, aby znaleźć drużynę, w której będzie mógł liczyć na regularne występy. Chętnych na jego usługi nie brakowało, a wybór padł na Ruch. Trenerowi Jarosławowi Skrobaczowi zwiększy pole manewru w ofensywie. Może być ustawiony zarówno na „dziewiątce” – tak jak Daniel Szczepan czy Artur Pląskowski – ale też którymś ze skrzydeł. „Niebiescy” grają co prawda wahadłami, lecz sprowadzenie Feliksa powoduje, że ich wachlarz rozwiązań możliwych do zastosowania w trakcie meczów będzie szerszy.

To trzeci zawodnik, który tej zimy trafia na Cichą. Wcześniej Ruch sprowadził na wahadła dwóch młodzieżowców z 2003 rocznika – Kacpra Skwierczyńskiego z Legii Warszawa i Przemysława Maja ze Stali Mielec. Maj, podobnie jak Feliks, został wypożyczony na jedną rundę, ale chorzowianie w obliczu walki o awans (zimę spędzają na 3. miejscu) mają prawo patrzeć na rzeczywistość również krótkofalowo. Możliwe, że przed wznowieniem rozgrywek pozyskanych zostanie jeszcze dwóch zawodników – o takim scenariuszu wspomina się przy Cichej – mimo iż póki co w tym okienku z kadry ubył jedynie Mateusz Winciersz (Skra Częstochowa via Piast Gliwice).

Wczoraj drużyna Ruchu, zakończywszy serię trwających od ubiegłego tygodnia badań na katowickiej AWF czy rudzkim ośrodku Football-On, pierwszy raz w 2023 roku wybiegła na boisko. Trenowała na nowej sztucznej murawie na „Kresach”. Dziś i jutro odbędzie podwójne jednostki, a tydzień zakończy wyjazdowym sparingiem z Polonią Bytom, który rozpocznie się w sobotę o 11.00 w Miechowicach.


Fot. Łukasz Sobala / PressFocus