GKS 1962 Jastrzębie. Prezent jak znalazł

Czy GKS Jastrzębie w Opolu podtrzyma dobrą serię z poprzednich sezonów w meczach z Odrą?


Ustaliliśmy to już dawno, że w bieżącym sezonie pierwszoplanową postacią w zespole GKS-u Jastrzębie jest 24-letni napastnik Daniel Rumin. Na jego koncie jest połowa zdobyczy bramkowej całej drużyny. Jednakże siła ofensywna zespołu z Harcerskiej na razie nie jest oszałamiająca, o czym świadczy liczba zdobytych goli w dotychczasowych meczach. Średnia na jedno spotkanie wynosi zaledwie 0.92 bramki.

Oprócz Rumina w ofensywie przyzwoicie radzi sobie niespełna 23-letni Dariusz Kamiński, który do GKS-u przyszedł tego lata z III-ligowej Wisłoki Dębica. Strzelił dla niej w poprzednim sezonie 9 goli, a oprócz tego miał 7 asyst. W tej chwili wychowanek Piasta Zawidów strzelił jednego gola i dołożył do tego dwie asysty.

Ta ostatnia statystyka mogła być o wiele lepsza, gdyby koledzy mieli lepiej nastawione celowniki. W ostatnim meczu z Górnikiem Polkowice taką „setkę” miał Rumin, który w 49 min otrzymał idealnie podanie od „Kamyka”, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali posłał futbolówkę obok bramki.

Jedynego gola Dariusz Kamiński strzelił 14 sierpnia, w przegranym meczu (1:2) z Koroną Kielce. Czas zatem najwyższy odblokować się i przysporzyć drużynie punktów. Gol w Opolu byłby dla niego (i dla zespołu) prezentem jak znalazł i znacznie poprawiłby notowania jastrzębian w ligowej tabeli.

Sędzią głównym niedzielnego meczu Odry Opole z GKS-em Jastrzębie będzie Kornel Paszkiewicz z Kątów Wrocławskich. Pomagać mu na liniach będą asystenci: Krzysztof Stępień i Jakub Zalewski, natomiast za system VAR odpowiedzialni będą Łukasz Szczech i Michał Obukowicz.
W poprzednich sezonach 36-letni (urodziny będzie obchodził 31 października) arbiter siedmiokrotnie był rozjemcą w potyczkach ligowych jedenastki z Harcerskiej. Bilans tych spotkań to dwa zwycięstwa GKS-u, dwa remisy i trzy zwycięstwa rywali jastrzębian.I na zakończenie ciekawostka „przyrodnicza”. Otóż w ostatnim meczu GKS-u Jastrzębie z Górnikiem Polkowice po przeciwnych stronach barykady stanęli dwaj wychowankowie Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie – obrońca gospodarzy Szymon Zalewski oraz bramkarz beniaminka, Jakub Szymański.

Mało tego, obaj chodzili do jednej klasy w szkole podstawowej nr 10. Do tej samej klasy uczęszczali min. Michał Skóraś (Lech Poznań) i Daniel Ściślak (słowacki FK Pohronie Żiar nad Hronom). Ich nauczycielem języka polskiego i zarazem wychowawcą był Marek Gałuszka, piastujący aktualnie funkcję przewodniczącego Wydziału Gier Śląskiego ZPN.


Na zdjęciu: W niedzielę defensywa GKS-u Jastrzębie musi uważać na Arkadiusza Piecha (leży na ziemi) i jego kolegów.

Fot. Mateusz Porzucek/PressFocus