GKS Jastrzębie. Poszukiwanie następcy Rumina

Od wtorku z zespołem GKS-u Jastrzębie trenuje napastnik Piasta Żmigród, Daniel Stanclik.


Po odejściu do GKS-u Tychy najlepszego snajpera drużyny z Harcerskiej, Daniela Rumina, sztab trenerski drużyny z Jastrzębia Zdroju poszukuje bramkostrzelnego napastnika. Zadanie nie jest łatwe, zwłaszcza w zimowym okienku transferowym. We wtorek treningi z GKS-em Jastrzębie podjął prawie 22-letni (urodziny będzie obchodził 22 marca) napastnik III-ligowego Piasta Żmigród, Daniel Stanclik.

Ten zawodnik ostatnimi czasy to taki niespokojny duch. 30 listopada ubiegłego roku rozpoczął testy w słowackiej drużynie ekstraklasowej, MKF Tatran Liptovsky Mikulasz. Wychowanek BKS-u Stali Bielsko-Biała w ciągu tygodniowego pobytu nie przekonał jednak słowackich szkoleniowców do siebie i teraz próbuje się zaczepić w I-ligowym GKS-ie Jastrzębie.

Stanclik jest najlepszym snajperem Piasta Żmigród w dwóch ostatnich sezonach.
Fot. piast-zmigrod.pl

Z zespołem trenera Grzegorza Kurdziela będzie przebywał do soboty, 22 stycznia. O jego ewentualnej przydatności do zespołu z Harcerskiej zadecyduje sparing z GKS-em Katowice, który zostanie rozegrany właśnie tego dnia.

Stanclik w rundzie jesiennej bieżącego sezonu w 17. spotkaniach zdobył 10 bramek i znajduje się na podium klasyfikacji strzelców grupy III trzeciej ligi. Lepsi od niego są tylko Piotr Stępień (Ślęza Wrocław) – 12 bramek i Patryk Kusztal (Zagłębie II Lubin) – 11 goli. Stępień już nie powiększy swojego dorobku, ponieważ został wypożyczony do Ruchu Chorzów. Przy tej okazji warto nadmienić, że obecny snajper Piasta Żmigród, w III lidze debiutował w barwach rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Pierwszy mecz rozegrał 3 kwietnia 2016 roku z LKS-em Czaniec (1:0), czyli 12 dni po ukończeniu 16. roku życia! W sezonie 2019/2020 występował w III-ligowym KKS-ie 1925 Kalisz (12 meczów, 1 gol), a w ubiegłym sezonie zakładał już koszulkę Piasta, w którym rozegrał 36 meczów ligowych, strzelając w nich 11 goli.

Na początku grudnia ubiegłego roku informowałem, że z GKS-em Jastrzębie rozstała się masażystka Natalia Legierska. Po miesiącu poszukiwań jej następcy pierwszoligowiec zaangażował Patryka Maroszka, który wcześniej pracował w ROW-ie 1964 Rybnik (piłkarze) oraz w Sośnicy Gliwice z żeńskim zespołem piłki ręcznej. Nowy masażysta będzie współpracował z głównym fizjoterapeutą pierwszego zespołu GKS-u, Sebastianem Urbankiem.

Bardzo krótko trwał pobyt na zgrupowaniu w Dzierżoniowie zespołu rezerw GKS-u Jastrzębie, które występują w lidze okręgowej. Zespół prowadzony przez trenera Mateusza Galikowskiego już w środę był zmuszony wrócić do domu. Powodem był kontakt młodych piłkarzy z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2. Decyzją Sanepidu cała drużyna GKS-u II Jastrzębie została skierowana na kwarantannę, która potrwa do poniedziałku, 24 stycznia.

W związku z zaistniałą sytuacją do skutku nie dojdzie sparing GKS-u II Jastrzębie z Unią Turza Śląska, zaplanowany na sobotę, 22 stycznia. Nie wszyscy zawodnicy rezerw GKS-u trafili na kwarantannę, nie obejmuje ona tych, którzy byli zaszczepieni. Jednakże stanowią oni mniejszość, więc treningi i mecz kontrolny musiały zostać odwołane.


Na zdjęciu: Daniel Stanclik w tym tygodniu rozpoczął treningi z GKS-em Jastrzębie.

Fot. facebook/GKS Jastrzębie