GKS Jastrzębie. Szczęście w nieszczęściu

W sobotnim meczu sparingowym z GKS-em Bełchatów pomocnik GKS-u Jastrzębie Patryk Skórecki opuścił boisko już w 11 minucie i pojechał do szpitalu. Uraz od początku wyglądał groźnie, bo niespełna 28-letni piłkarz otrzymał cios łokciem w twarz. Uderzenie było przypadkowe, ale szkoda została wyrządzona.

– Powiem szczerze, że wyglądało to nie za ładnie – powiedział na gorąco szkoleniowiec jastrzębian, Jarosław Skrobacz. – Obawiamy się, że to złamanie. Pozostaje nam tylko wierzyć, że uraz będzie mniej groźny niż wyglądało to na pierwszy rzut oka.

Niestety, diagnoza postawiona w szpitalu wojewódzkim w Jastrzębiu Zdroju potwierdziła się – dokładne badania potwierdziły, że popularny „Skóra” złamał kość jarzmową. Uraz ten wymaga specjalnego zabiegu, który zostanie przeprowadzony w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Francuskiej w Katowicach.

Przed laty identycznego urazu doznał II trener GKS-u Jastrzębie, Jan Woś. W meczu z Górnikiem Zabrze, który odbył się 9 listopada 2008 roku, broniący wówczas barw wodzisławskiej Odry pomocnik został trafiony głową w twarz przez Michała Pazdana. W tym samym miesiącu Woś miał operację kości jarzmowej właśnie w klinice przy ulicy Francuskiej, a kolejny mecz ligowy zagrał 1 marca następnego roku.

Skórecki miał szczęście w nieszczęściu, przerwa w treningach nie musi trwać długo i być może zawodnik będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego GKS-u Jastrzębie na pierwszy mecz ligowy z Puszczą Niepołomice, który zaplanowano 27 lipca. To niespełna dwa tygodnie i mam poważne wątpliwości, czy Patryk Skórecki będzie w pełnej gotowości bojowej.

Do treningów na pełnych obrotach wrócił już obrońca Dominik Kulawiak, który skręcił staw skokowy podczas zgrupowania w Rybniku-Kamieniu. W dalszym ciągu indywidualnie trenuje stoper Kamil Szymura. Wczoraj zespół GKS-u miał sesję zdjęciową na Stadionie Miejskim przy ulicy Harcerskiej, a potem pojechał na boisko treningowe przy ulicy Kościelnej, gdzie zajęcia rozpoczęły się o godz. 17.00.

W najbliższą sobotę, 20 lipca, odbędzie się prezentacja drużyny przed sezonem 2019/2020. Impreza odbędzie się przed pubem Klubowa’ 62 przy ulicy Harcerskiej. Organizatorzy zapewniają, że po części oficjalnej piłkarze i trenerzy pierwszoligowca będą rozdawali autografy, będzie również możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z nimi.

 

Na zdjęciu: Patryk Skórecki (z lewej) z powodu urazu kości jarzmowej bardzo szybko zakończył sparing w Bełchatowie.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze