Zobacz
Do góry

GKS Jastrzębie. Szczęście w nieszczęściu

Potwierdziła się diagnoza, że Patryk Skórecki złamał kość jarzmową. Pomocnik GKS-u Jastrzębie będzie miał zabieg w Katowicach.

W sobotnim meczu sparingowym z GKS-em Bełchatów pomocnik GKS-u Jastrzębie Patryk Skórecki opuścił boisko już w 11 minucie i pojechał do szpitalu. Uraz od początku wyglądał groźnie, bo niespełna 28-letni piłkarz otrzymał cios łokciem w twarz. Uderzenie było przypadkowe, ale szkoda została wyrządzona.

– Powiem szczerze, że wyglądało to nie za ładnie – powiedział na gorąco szkoleniowiec jastrzębian, Jarosław Skrobacz. – Obawiamy się, że to złamanie. Pozostaje nam tylko wierzyć, że uraz będzie mniej groźny niż wyglądało to na pierwszy rzut oka.

Niestety, diagnoza postawiona w szpitalu wojewódzkim w Jastrzębiu Zdroju potwierdziła się – dokładne badania potwierdziły, że popularny „Skóra” złamał kość jarzmową. Uraz ten wymaga specjalnego zabiegu, który zostanie przeprowadzony w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Francuskiej w Katowicach.

Przed laty identycznego urazu doznał II trener GKS-u Jastrzębie, Jan Woś. W meczu z Górnikiem Zabrze, który odbył się 9 listopada 2008 roku, broniący wówczas barw wodzisławskiej Odry pomocnik został trafiony głową w twarz przez Michała Pazdana. W tym samym miesiącu Woś miał operację kości jarzmowej właśnie w klinice przy ulicy Francuskiej, a kolejny mecz ligowy zagrał 1 marca następnego roku.

GKS Jastrzębie przegrywa pierwszy sparing tego lata. Dramatyczny uraz głowy czołowego zawodnika

Skórecki miał szczęście w nieszczęściu, przerwa w treningach nie musi trwać długo i być może zawodnik będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego GKS-u Jastrzębie na pierwszy mecz ligowy z Puszczą Niepołomice, który zaplanowano 27 lipca. To niespełna dwa tygodnie i mam poważne wątpliwości, czy Patryk Skórecki będzie w pełnej gotowości bojowej.

Do treningów na pełnych obrotach wrócił już obrońca Dominik Kulawiak, który skręcił staw skokowy podczas zgrupowania w Rybniku-Kamieniu. W dalszym ciągu indywidualnie trenuje stoper Kamil Szymura. Wczoraj zespół GKS-u miał sesję zdjęciową na Stadionie Miejskim przy ulicy Harcerskiej, a potem pojechał na boisko treningowe przy ulicy Kościelnej, gdzie zajęcia rozpoczęły się o godz. 17.00.

W najbliższą sobotę, 20 lipca, odbędzie się prezentacja drużyny przed sezonem 2019/2020. Impreza odbędzie się przed pubem Klubowa’ 62 przy ulicy Harcerskiej. Organizatorzy zapewniają, że po części oficjalnej piłkarze i trenerzy pierwszoligowca będą rozdawali autografy, będzie również możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z nimi.

 

Na zdjęciu: Patryk Skórecki (z lewej) z powodu urazu kości jarzmowej bardzo szybko zakończył sparing w Bełchatowie.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w I liga

 • W dziesiątkę też można

  Grające w dziesiątkę Zagłębie Sosnowiec wygrało drugi mecz z rzędu. Po raz kolejny świetnymi interwencjami popisywał się Matko Perdijić.

  Kacper Janoszka21 sierpnia 2019
 • Wieczór debiutantów

  Mający zerowy dorobek punktowy zespół z Głogowa przyjechał do Tychów skazany na porażkę.

  Jerzy Dusik21 sierpnia 2019
 • Karna porażka „górali”

  Druga z rzędu wyjazdowa porażka Podbeskidzia stała się faktem, a Warta wygrała już czwarty raz w sezonie.

  Jakub Kubielas21 sierpnia 2019
 • Cudowna metamorfoza

  Do przerwy goście byli bladym tłem Radomiaka, a po przerwie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

  Bogdan Nather21 sierpnia 2019
 • Miedź Legnica. Niewygodny przeciwnik

  Miedź Legnica wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo z Chojniczanką na jej boisku.

  Bogdan Nather21 sierpnia 2019
 • Nocoń: Spacery zamiast wędkowania

  Rozmowa z Adamem Noconiem, trenerem Olimpii Elbląg, która dziś zmierzy się przy Bukowej z GKS-em Katowice.

  Maciej Grygierczyk21 sierpnia 2019
 • Zapraszamy na stadiony. Wilcze bilety

  Szlagierem środowej kolejki powinien być - bez dwóch zdań - pojedynek w Niecieczy, gdzie Bruk-Bet podejmie mającą ogromny apetyt na ekstraklasę...

  Bogdan Nather21 sierpnia 2019
 • Trzecie podejście sosnowiczan

  Piłkarze Zagłębia powalczą dziś w Niepołomicach o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo z Puszczą.

  Krzysztof Polaczkiewicz21 sierpnia 2019
 • Podbeskidzie. Będzie trochę inaczej?

  Podbeskidzie, w ostatnim sparingu przed sezonem, przegrało z Wartą 0:1. Dziś oba zespołu ponownie zmierzą się w Grodzisku Wielkopolskim.

  JK21 sierpnia 2019