GKS Katowice. Uniknąć monotonii

W tym roku rozgrywki PlusLigi startują wyjątkowo późno. Pierwszą kolejkę zaplanowano bowiem dopiero na weekend 25-27 października. Spowodowane jest to przepełnionym kalendarzem reprezentacyjnym. Do października biało-czerwonych czekają przecież jeszcze trzy ważne imprezy: kwalifikacje olimpijskie w Gdańsku, mistrzostwa Europy oraz Puchar Świata. To z kolei powoduje opóźnienie przygotowań poszczególnych drużyn do ligowych rozgrywek. Zazwyczaj większość zabierała się do pracy z początkiem sierpnia. Teraz kluby celują w drugą połowę sierpnia tak, by przepracować 8-9 tygodni przed startem PlusLigi. Nieco inaczej ma się sytuacja z GKS-em. Przebudowany zespół do pracy wróci już w pierwszych tygodniach sierpnia.

Długi okres przygotowawczy został mocno rozbudowany przez sztab szkoleniowy. Już 5 sierpnia na treningach w siłowni pojawi się dwóch najmłodszych zawodników GieKSy, przyjmujący Jakub Szymański i środkowy Kamil Drzazga, którzy będą trenowali pod okiem Piotra Karlika, nowego szkoleniowca od przygotowania motorycznego. W kolejnych dniach w Katowicach pojawią się pozostali siatkarze, którzy przejdą testy medyczne oraz motoryczne na katowickiej AWF. Pierwszy trening w hali zaplanowano na 13 sierpnia.

Pierwszy miesiąc przygotowań jak zwykle będzie przebiegał na budowaniu siły oraz wytrzymałości. Z kolei we wrześniu katowiczanie wyjadą na pierwszy obóz do Zakopanego. W Centralnym Ośrodku Sportu będą przebywali niecały tydzień. Drugi, tym razem czterodniowy obóz, zaplanowano w Kielcach i będzie poprzedzał udział katowiczan w turnieju w Kozienicach. Podobnie jak przed rokiem zagrają też w zawodach w Krośnie i Legnicy. Do tego dojdą sparingi we własnej hali oraz być może gry kontrolne podczas zgrupowania w Zakopanem.

W drodze powrotnej ze stolicy Tatr katowiczanie zatrzymają się w Krzeszowicach, by rozegrać pokazowy mecz z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. – Okres od sierpnia do października jest bardzo długi i żmudny. Musimy w tym czasie wykonać jak najlepszą pracę, która będzie owocowała podczas całego sezonu. Staraliśmy się urozmaicić zawodnikom ten okres tak, by nie był zbyt monotonny. Oprócz zajęć w siłowni i hali będą również zajęcia na boiskach do siatkówki plażowej czy treningi squasha. Później wejdzie już siatkówka i zaczniemy grać sparingi – tłumaczy trener Dariusz Daszkiewicz, który od tego sezonu poprowadzi GKS w miejsce Piotra Gruszki.

Swój pierwszy mecz w sezonie 2019/20 PlusLigi katowiczanie rozegrają na własnym boisku z Asseco Resovią, prowadzoną przez… Piotra Gruszkę. Oprócz byłego trenera w rzeszowskiej drużynie zagrają: Bartosz Mariański, Tomas Rousseaux, Marcin Komenda i Bartłomiej Krulicki, którzy w ostatnim sezonie również reprezentowali barwy GieKSy.

(mib)

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze