Gwarek Tarnowskie Góry – Polonia Nysa. Jarka z hat trickiem i na czerwono

Szósty wyjazdowy mecz beniaminka z Nysy zakończył się 6. porażką.

Tym razem podopieczni Arkadiusza Batora trafili na Dawida Jarkę, który nie miał litości dla przyjezdnych. Doświadczony snajper Gwarka już w 3 min otworzył listę strzelców, gdy po faulu Adriana Błaszkiewicza na Sebastianie Pączce wykorzystał rzut karny. Wyrównał najlepszy strzelec Polonii Adam Setla, który po zagraniu Tomasza Mamisa popisał się solową akcją i płaskim uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Andrzeja Wiśniewskiego, zdobywając 7. gola w tym sezonie. Wynik 1:1 utrzymał się do 45 minuty, bo w drodze do szatni tarnogórzanie wykorzystali rozluźnienie w szeregach rywali. Jakub Dyląg przejął piłkę na swojej połowie i wyprowadził kontrę, zakończoną prostopadłym podaniem w pole karne, a Jarka wbiegł w „szesnastkę” i mając przed sobą tylko wybiegającego Przemysław Charęzę, z 14 m posłał piłkę obok bramkarza do siatki. W 67 min 33-letni snajper skompletował hat trick, gdy po akcji z Dylągiem Sebastian Dworaczek dośrodkował spod końcowej linii, a Jarka na „długim” słupku wyskoczył najwyżej, główkując z 6 m.

W 71 min, mający na swoim koncie 65 występów i 17 goli w ekstraklasie, doświadczony strzelec zachował się jednak jak nowicjusz. Najwyraźniej zapomniał, że ma na koncie żółtą kartkę i finalizując kolejna akcję, zagrał piłkę ręką, za co został napomniany po raz drugi i musiał opuścić boisko. Przez ostatnie 20 minut Gwarek musiał się więc bronić w dziesiątkę, a Polonia rzuciła się do szturmu, który został zatrzymany przez Wiśniewskiego. Bramkarz gospodarzy nie dał się bowiem pokonać ani Manisowi kończącemu akcję po dograniu Rafała Bobińskiego, ani Mateuszowi Danielukowi, który solową szarżą zdołał się przebić w pole karne, ale zatrzymał się na rękach bramkarza.

Gwarek Tarnowskie Góry – Polonia Nysa 3:1 (2:1)

1:0 – Jarka, 2 min (karny), 1:1 – Setla, 17 min, 2:1 – Jarka, 45 min, 3:1 – Jarka, 67 min (głową)

GWAREK: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Kulisz, Pipia – Dworaczek (81. Skrzyniarz), Kuliński (89. Pach), Barbus (56. Timochina), Pączko (89. Obuchowski) – Bętkowski (56. Siwek), Jarka. Trener Krzysztof GÓRECKO.

POLONIA: Charęza – Izydorczyk, Czabanowski, Błaszkiewicz, T. Kowalczyk – Ostrowski, Dro Narcisse, Nazar, Perkowski (72. Danieluk), Mamis (72. Bobiński) – Setla. Trener Arkadiusz BATOR.

Sędziował Paweł Kucharczyk (Wrocław).

Żółte kartki: Jarka – Setla, Perkowski, Ostrowski, Nazar, czerwona Jarka (71, druga żółta).