Raków poznał potencjalnych rywali w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Podczas wczorajszego losowania Raków Częstochowa poznał rywala w I rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Został nim zespół Flora Tallinn. W środę mistrzowie Polski poznali ewentualnych przeciwników, z którymi zmierzą się po pomyślnym przejściu I rundy.


W szwajcarskiej miejscowości Nyon odbyło się losowanie II rundy eliminacji do fazy grupowiej Ligii Mistrzów. To ścieżka mistrzowska. Los przydzielił zespołowi z Częstochowy zwycięzcę pojedynku Lincoln Red Imps FC (Gibraltar) – Qarabağ Ağdam (Azerbejdżan).

II runda eliminacji rozegrana zostanie 25-26 lipca i 1-2 sierpnia. Przypomnijmy, że mecze I rundy odbędą się 11-12 i 18-19 lipca.

Red Imps FC

Klub z Gibraltaru. To zdobywca 27 tytułów mistrza krajowego i 19 pucharów Gibraltaru. Zespół Red Impes FC jest aktualnym mistrzem swojego kraju. W swojej historii zagrał w dwóch meczach pucharowych z polską drużyną. W sezonie 2019/20 zagrał w pierwszej rundzie eliminacji z Legią Warszawa (0:0 i 0:3).


Koniec niepewności. Raków – Flora w I rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów


Qarabağ Ağdam

Aktualny mistrz Azerbejdżanu. Zespół ma bogate doświadczenia gry w eliminacjach europejskich pucharów. Ostatnio, w minionym sezonie, grał z Lechem Poznań w eliminacjach LM. Oba mecze przegra (1:0 i 1:5). Wcześniej mistrzowie Azerbejdżanu mierzyli się z Wisłą Kraków, Piastem Gliwice oraz Legią Warszawa.


Czytaj więcej o RakowieNa zdjęciu: Raków Częstochowa może liczyć na komplety kibiców podczas swoich meczów w europejskich pucharach.

Fot. Tomasz Folta/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.