Inauguracja PŚ w skokach ponownie ma się odbyć w Wiśle

W zeszłym roku w Wiśle po raz pierwszy w historii skoczkowie rozpoczynali zimowy sezon w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza rozegrano konkurs drużynowy i indywidualny. Zawody udały się na tyle, że FIS postanowił po raz kolejny dać Beskidom prawo do organizacji startu Pucharu Świata. Konkursy te mają się odbyć 17 i 18 listopada (w tej samej konfiguracji co poprzednio).

Tradycyjnie również pucharowa karuzela nie ominie Zakopanego. Na przebudowanej Wielkiej Krokwi skoczkowie będą rywalizować 19 i 20 stycznia 2019 roku. Podobnie jak w Wiśle, również w stolicy polskich Tatr mają się odbyć zawody drużynowe i indywidualne. W sumie kalendarz PŚ sezonu 2018/19 ma liczyć 35 konkursów: 28 indywidualnych, 6 drużynowych i 1 drużyn mieszanych (8 grudnia w Titisee-Neustadt). Do PŚ powraca czeski Liberec, który po raz ostatni gościł skoczków podczas MŚ w narciarstwie klasycznym w 2009 roku.

Źródło: Skijumping.pl

Na konferencji w Zurychu opublikowano również kalendarz zmagań w Letniej Grand Prix. Po raz kolejny cykl ten rozpocznie się w Wiśle (21 i 22 lipca), a zakończy w niemieckim Klingenthal (3 października), przy założeniu, że na obu skoczniach zostaną zainstalowane siatki chroniące je przed wiatrem.

Źródło: Skijumping.pl

Kalendarze PŚ oraz LGP w skokach czekają jeszcze na zatwierdzenie. Stanie się to na kongresie FIS w Costa Navarino (13-19 maja).