IV liga śląska grupa I. Dyrektor z doświadczeniem

Unia Dąbrowa Górnicza po zajęciu trzeciego miejsca w IV lidze nie zwalnia tempa. Kilka dni po zakończeniu rozgrywek zatrudniła dyrektora sportowego.


Został nim Radosław Orłowski, do niedawna trener Pogoni Imielin, tegorocznego finalisty Pucharu Polski okręgu Katowickiego. Ma on jednak duże doświadczenie w innych drużynach. Wcześniej pracował w Górniku Piaski, Łazowiance Łazy czy Tęczy Błędów.

Nowy dyrektor sportowy Unii jest wychowankiem innego klubu z tego miasta, MKS-u. Jak zaznacza Orłowski jego powrót do piłki nożnej w Dąbrowie Górniczej jest spowodowany długimi namowami prezesa klubu. Dodaje także, że wraz z zarządem mają oni pomysł na działanie klubu.

– Obecnie jesteśmy na etapie dopinania budżetu na nowy sezon i utrzymania poziomu sportowego naszej drużyny. Oczywiście będziemy rozglądać się za wzmocnieniami, bo to bardzo ważne, aby nadal się rozwijać i realizować ambitne cele. Pozyskaliśmy kilku sponsorów, którzy rozumieją nasz projekt i bardzo dziękujemy im za zaufanie oraz pomoc. Nasze rozmowy z miastem są również zaawansowane i jestem pełen optymizmu co do przyszłości.

Czeka nas bardzo ciężka praca, bo przed nami między innymi 100-lecie Klubu, ciągłe poszukiwanie partnerów i sponsorów oraz stworzenie najlepszych warunków dla rozwoju dąbrowskiej młodzieży – powiedział dyrektor sportowy na łamach klubowych mediów społecznościowych.

Orłowski docenia także bardzo dobry sezon w wykonaniu drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Klacza.

– Zespół wykonał znakomitą pracę, zakończył sezon na 3 miejscu i poprzeczka wisi dość wysoko. Wszystkie ręce na pokład, każde wsparcie i pomysły są mile widziane – dodaje Orłowski.


Fot. facebook.com/LKS-Pogoń-Imielin