Wracają do gry

Mistrzowie Polski rozpoczęli przygotowania do sezonu. Klub potwierdził zmiany w sztabie szkoleniowym. Dołączyli do niego Tomasz Włodarek i Jakub Dziółka.


Z I ligi do mistrza

Klub potwierdził pojawiające się od kilku tygodni plotki dotyczące sztabu szkoleniowego mistrza Polski. Zatrudnieni zostali Tomasz Włodarek oraz Jakub Dziółka. Pierwszy do niedawna pracował w GKS-ie Katowice. Teraz dołączył do częstochowian, gdzie będzie pracował… ze swoim bratem Łukaszem.

– Jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją, że wchodząc do klubu, znam tak dobrze pierwszego trenera i asystentów. Śledziłem Raków bardzo mocno od dwóch lat. Myślę, że to pomoże mi szybko się tutaj zaaklimatyzować i od początku wejść na wysokie obroty – powiedział nowy asystent Dawida Szwargi.

Po znajomości?

Ciekawszym ruchem wydaje się zatrudnienie w Rakowie trenera Dziółki. Ten ma spore doświadczenie w pracy trenerskiej. Pracował wcześniej w Cracovii czy GKS-ie Katowice. Był także zawodnikiem Polonii Bytom czy Zagłębia Sosnowiec. Ostatnio pracował w innym częstochowskim klubie, Skrze z którą spadł do II ligi. Nie można mu jednak odmówić doświadczenia, które może całkiem szybko zaprocentować.


Czytaj więcej o Rakowie


– Wszyscy mamy jasne cele. Chcemy wygrywać każdy mecz. Przed nami spotkania pucharowe i po to tutaj jesteśmy, żeby dobrze przygotować zespół. Chcę się rozwijać, ale też trafiam tutaj po to, żeby dać drużynie i sztabowi swoją wiedzę, którą do tej pory uzyskałem. Myślę, że ja i klub na tym skorzysta – powiedział trener Dziółka.

Szkoleniowiec Rakowa znał się wcześniej z trenerami Dziółką i Włodarkiem. Miało to wpływ na wybór współpracowników.

– Nie ma dużo czasu. Kluczowe więc było to, by zatrudnić do klubu trenerów, którzy znają naszą metodologię pracy oraz znają zasady zgodnie z którymi pracujemy w Rakowie. Choć tutaj nie pracowali, tak znają klub. Poprzez obserwację Rakowa będą w stanie szybko się wdrożyć – komentował swoje wybory trener Szwarga.


Na zdjęciu: Raków rozpoczął przygotowania do nowego sezonu.
Fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.