Japońska ofensywa

We wtorek w „Sporcie” informowaliśmy o tym, że wkrótce japońska kolonia w klubie z Zabrza ma się powiększyć.


Miało chodzić o ofensywnego zawodnika do środka pola, który jak Kanji Okunuki, miałby wzmocnić siłę ofensywną drużyny prowadzonej przez Bartoscha Gaula. Te informacje potwierdziły się. Nowym graczem Górnika zostanie Daisue Yokota. Co to za zawodnik? Przede wszystkim jest dobrze znany sztabowi zabrzańskiej jedenastki, bo zna go i trener Gaul i jego asystent Simon Pesch. Skąd? Z boisk niemieckich.

Jest prawie rówieśnikiem Okunuki. Yokota ma 22 lata i mierzy tyle co jego rodak z Górnika czyli 171 cm. Jego nominalna pozycja na boisku to prawe skrzydło, ale może też grać jako ofensywny pomocnik. Do Europy wyjechał z młodzieżowego zespołu Kawasaki Frontale już pięć lat temu. Grał w drużynie juniorów FSV Frankfurt, potem w rezerwach Carl Zeiss Jena, choć tam akurat niewiele. W styczniu 2021 roku przeniósł się na Łotwę, gdzie występował w drużynie Valmiera FC. W 61 grach w lidze i w pucharach zdobył 8 bramek i zanotował 12 asyst. Portal transfermarkt wycenia go na milion euro.

Jak się okazuje oprócz niego do Górnika ma trafić jeszcze jeden zawodnik z Japonii! Jak podał Piotr Koźmiński ze „SportowychFaktów” w Zabrzu znajdzie się też jeszcze miejsce dla 18-latka Yusei Iida z Kumiyama High School. Młodziutki zawodnik trafi jednak nie do pierwszej drużyny, ale do ekipy juniorów. To piłkarz, który występuje w linii środkowej.

Fot. YouTube


W czwartek oficjalnie Daisue Yokota został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał kontrakt, który ma obowiązywać do końca czerwca 2024 r. z opcją przedłużenia. Transfer jest definitywny.