Jastrzębski Węgiel. Łatwo nie było

Jastrzębski Węgiel wygrał ze Skrą Bełchatów w pierwszym spotkaniu półfinału PlusLigi.

Pierwszy set przebiegł całkiem spokojnie. Jastrzębianie cały czas kontrolowali sytuację na parkiecie. Przy stanie 12:9 gospodarze zaliczyli świetną serię, podczas której zdobyli pięć punktów. Ostatecznie wygrali pierwszy set 25:14.

Druga odsłona była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Jastrzębianie prowadzili 24:23, jednak stracili dwa punkty, co doprowadziło do gry na przewagi. Ostatecznie i tego seta wygrali, jednak dopiero przy stanie 30:28. W ostatniej odsłonie jastrzębianie mieli najwięcej kłopotów.

Przy prowadzeniu 12:10 zaczęli tracić punkty. Udało im się jednak doprowadzić do wyrównania, po którym znów zaliczyli serię przegranych. Wydawało się, że Skra wygra trzecią odsłonę. Brakowało im jedynie jednego „oczka”. Jastrzębianie pokazali jednak charakter. Nie dość, że odrobili straty, to jeszcze udało im się wygrać trzeci set i cały mecz.

Jastrzębski Węgiel – Skra Bełchatów 3:0 (25:14, 30:28, 26:26)

JASTRZĘBIE: Wiśniewski, Hadrava, Szymura, Gladyr, Toniutti, Fornal – Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Clevenot. Trener: Nicola GIOLITO.

SKRA: Ebadipour, Bieniek, Atanasijević, Kooy, Kłos, Łomacz – Piechocki (libero) oraz Schulz, Mitić, Sawicki, Taht. Trener: Slobodan KOVACZ.