Jastrzębski Węgiel. Pierwsze wzmocnienie

Przyjmujący Kamil Dębski to pierwszy nowy zawodnik, który wzmocnił jastrzębski zespół. Nadal nie wiadomo natomiast, kto będzie trenerem.


W minionym tygodniu szefowie wicemistrza Polski ogłosili, że dotychczasowy szkoleniowiec Nicola Giolito odchodzi z klubu. Włoch przejął drużynę w trakcie play offu, zastępując odsuniętego od pierwszej drużyny swojego rodaka, Andreę Gardiniego. Pod jego wodzą jastrzębianie wywalczyli wicemistrzostwo kraju, przegrywając finałową batalię z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Warto dodać, że klub nie rozwiązał kontraktu z Gardinim. Formalnie wiąż jest trenerem zespołu, ale trwają intensywne rozmowy nad jego zakończeniem.

Jastrzębianie do tej pory nie byli też zbyt aktywni na rynku transferowym. Przede wszystkim skupili się na utrzymaniu podstawowych zawodników. W klubie zostają m.in. Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal, Rafał Szymura, Jan Hadrava czy Trevor Clevenot. Nowym zawodnikiem został natomiast Kamil Dębski. Podpisał roczny kontrakt. W minionym sezonie, w barwach Stali Nysa rozegrał 36 meczów (92 sety).

25-latek od 2013 r. grał w Treflu Gdańsk – najpierw w drużynie juniorów, a następnie w rozgrywkach Młodej Ligi. W sezonie 2015/16 został włączony do pierwszego zespołu. Wówczas zadebiutował w ekstraklasie oraz w Lidze Mistrzów. Później natomiast reprezentował kluby z niższych klas rozgrywkowych – z Zawiercia (awans do ekstraklasy), Rybnika (druga liga), Jaworzna (pierwsza liga) oraz Krakowa (pierwsza liga).


Na zdjęciu: Kamil Dębski (z prawej).

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

Komentarze